ADİU ilə Böyük Britaniyanın “TransTech Capital LLP” şirkəti arasında anlaşma memorandumu imzalanıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə Böyük Britaniyanın “TransTech Capital LLP” (TTK) şirkəti arasında anlaşma memorandumu imzalanıb.
Sənəddə UNEC-in Texnologiya Transfer Mərkəzində nümunə texnologiya transfer funksiyasının yaradılması nəzərdə tutulub.
TTK Tərəfdaşı Saymon Roberson bildirilib ki, TTK UNEC-ə özünün əqli mülkiyyəti olan layihənin hazırlanması, reallaşması, kommersiyalaşdırılması və bu kimi digər proseslərlə bağlı yardım etməyə hazırdır: “Biz UNEC-ə əqli mülkiyyətin kommersiyalaşdırılması strategiyası ilə bağlı kömək göstərməyə çox şadıq. Azərbaycan həqiqətən də imkanlar ölkəsidir. UNEC kimi bir təhsil ocağının gücünü və hökümətin Avropa Oyunları kimi bacarıqlarını inkişaf etdirilməsinə investisiya qoymasını nəzərə alaraq, bu gənc dövlətin potensialına öz əlavəmizi etmək imkanına malik olmağımıza görə məmnunluq duyuruq”.

Подписан меморандум о намерениях между UNEC и компанией Великобритании «TransTech Capital LLP»
Подписан меморандум о намерениях между Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC) и компанией Великобритании «TransTech Capital LLP» (ТТК).
В документе предусмотрено создание в Центре трансфера технологий образец функции трансферной технологии.
Партнер ТТК Саймон Роберсон (Saymon Roberson) отметил, что ТТК готов оказать UNEC помощь в подготовке проектов, являющихся его интеллектуальной собственностью, их реализации, коммерциализации и других подобных процессах: «Мы рады помочь UNEC в связи со стратегией коммерциализации интеллектуальной собственности. Азербайджан на самом деле является страной возможностей. Учитывая силы такого ВУЗа как UNEC, и вложение правительством страны инвестиций в развитие таких возможностей как проведение Европейских игр, мы испытываем удовлетворения от возможности сделать свой вклад в потенциал этого молодого государства».