ADİU-nun tələbə-startup layihəsi qalib oldu
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (ADİU) İnnovativ Biznes-İnkubatorunun startap layihəsi olan sinaqimtahanı.net–“Özünü sına”layıhəsi NETTY2015 Azərbaycan Milli İnternet Mükafatını qazanıb.
Səs çoxluğu ilə ikinci yerə layiq görülən “Özünü sına” layihəsinin missiyası istifadəçilərin intellektual potensialının aşkar olunması və inkişaf etdirilməsidir. Ölkə universitetləri arasında ilk dəfə İqtisad Universitetində tətbiq olunan “Özünü sına” onlayn sınaq imtahanı portalı ADİU-nun İnformatika və idarəetmə fakültəsinin II kurs tələbəsi Fəqan Çələbizadənin startap layihəsidir.
Qeyd: Rabitə və Yüksək texnologiyalar Nazirliyi, eləcə də Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin rəsmi dəstəyi ilə keçirilən ənənəvi NETTY- Milli İnternet Müsabiqəsində İKT ekspertləri Azərbaycanın 350 internet resursu arasından 30 saytı əsas mükafata namizəd olaraq müəyyənləşdirib. NETTY Akademiyasının üzvlərinin yekun qərarı ilə nominant saytlar arasından qaliblər seçilib.

ASUE Student became a Winner
The start-up project “Test Yourself” of the Innovative Business- Incubator of Azerbaijan State University of Economics (ASUE) sinaqimtahani.net won Azerbaijan National Internet Award NETTY 2015.
The mission of the “Test Yourself” project which was ranked second place by a majority vote is to identify and develop the intellectual potential of users. The “Test Yourself” online testing portal provided by the University of Economics for the first time among the Universities of our country is a start-up project of a second- year undergraduate student of the School of Informatics and Management of ASUE Fagan Chelebizade.
Note: 30 sites among the existing 350 Internet resources of Azerbaijan were determined as the candidates for the award by the ICT experts within the traditional National Internet Competition NETTY officially supported by the Ministry of Communication and Higher Technologies and the Ministry of Culture and Tourism.