ADİU-nun tələbə-startup layihəsi qalib oldu
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (ADİU) İnnovativ Biznes-İnkubatorunun startap layihəsi olan sinaqimtahanı.net–“Özünü sına”layıhəsi NETTY2015 Azərbaycan Milli İnternet Mükafatını qazanıb.
Səs çoxluğu ilə ikinci yerə layiq görülən “Özünü sına” layihəsinin missiyası istifadəçilərin intellektual potensialının aşkar olunması və inkişaf etdirilməsidir. Ölkə universitetləri arasında ilk dəfə İqtisad Universitetində tətbiq olunan “Özünü sına” onlayn sınaq imtahanı portalı ADİU-nun İnformatika və idarəetmə fakültəsinin II kurs tələbəsi Fəqan Çələbizadənin startap layihəsidir.
Qeyd: Rabitə və Yüksək texnologiyalar Nazirliyi, eləcə də Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin rəsmi dəstəyi ilə keçirilən ənənəvi NETTY- Milli İnternet Müsabiqəsində İKT ekspertləri Azərbaycanın 350 internet resursu arasından 30 saytı əsas mükafata namizəd olaraq müəyyənləşdirib. NETTY Akademiyasının üzvlərinin yekun qərarı ilə nominant saytlar arasından qaliblər seçilib.

Выиграл студенческий стартап-проект АГЭУ
Стартап-проект Инновационного бизнес-инкубатора Азербайджанского государственного экономического университета  (АГЭУ)  sinaqimtahanı.net–“Özünü sına”  выиграл Азербайджанскую Национальную интернет-премию  NETTY2015.
Миссия проекта  “Özünü sına” (Испытай себя), которая большинством голосов была удостоена второго места,  в выявлении и развитии интеллектуального потенциала  пользователей.  Тестовый онлайн портал «Испытай себя», впервые среди университетов страны примененный в Экономическом университете, является стартап-проектом студента второго курса Факультета информатики и управления АГЭУ Фагана Челебизаде.
Примечание: На традиционном Национальном интернет-конкурсе NETTY, проводимом при официальной поддержки  Министерства связи и высоких технологий, а также Министерства культуры и туризма, эксперты по ИКТ среди  350 интернет-ресурсов,   30 сайтов определены в качестве кандидата на главный приз. Окончательном решением членов Академии NETTY,  среди номинированных сайтов были выбраны  победители.