Asiya İnkişaf Bankının eksperti UNEC-də olub
Sentyabrın 22-də Asiya İnkişaf Bankının təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) dəyirmi masa keçirilib.
Mərkəzi və Qərbi Asiya regionunda torpaqların birləşdirilməsi və yenidən istismarı üzrə koordinator, qiymətləndirmə üzrə ekspert Mayk Makdermot UNEC-in professor-müəllim heyəti, bakalavr və magistrları ilə  görüşüb. Ekspert daşınmaz əmlakın və torpaq sahələrinin qiymətləndirilməsi mövzusu ilə çıxış edib. M.Makdermot Asiya İnkişaf Bankının Maliyyə Nazirliyinin sifarişi ilə hazırladığı qiymətləndirmənin aparılması metodikası barədə  məlumat verib.
Dəyirmi masada əmlakın və torpaq sahələrinin qiymətləndirilməsi məsələləri müzakirə olunub, by sahənin aktual mövzuları haqqında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

A round- table discussion was organized at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) by Asian Development Bank on September 22.
Coordinator on Combining and re- use of Lands in the Region of Central and West Asia and expert on evaluation Mike McDermott met with the teaching staff and undergraduate and graduate students of UNEC. The expert made a report on the evaluation of real estate and land plots. M. McDermott delivered the information about the methods of assessment commissioned by the Ministry of Finance of the Asian Development Bank.
Evaluation of property and land were discussed during the round- table discussion and exchange of views on topical issues of the area was made.