“AtaHolding”in şöbə rəisi imtahanların gedişini izləyib
Yanvarın 12-də “AtaHolding” Şirkətlər Qrupunun Korporariv kommunikasiyalar şöbəsinin rəisi Dilarə Zamanova UNEC-də qış imtahan sessiyasının gedişini izləyib.
“SABAH” qrupu  tələbələrinin yazılı imtahalarında müşahidəçi qismində iştirak edən tanınmış PR mütəxəssisi tələbələrə yaradılan şəraitlə tanış olduqdan sonra imtahanın gedişi ilə bağlı öz təəssüratlarını bölüşüb: “İstər imtahan prosesi, istərsə də imtahan üçün yaradılan şərait olduqca yaxşı və standartlara uyğun idi. Proses şəffaf, ciddi nəzarət altında və qaydalara uyğun aparıldı. İmtahana gələn tələbələr növbə ilə bir-bir nəzarətdən keçdilər və üzərlərində olan mobil telefonlar yığıldı. Daha sonra tələbələr imtahan zalına daxil oldular. Tələbələr müstəqil şəkildə, heç bir kənar maneə, müdaxilə olmadan, tam səssizlik və nəzarət şəraitində imtahan suallarını cavablandırdı.
İmtahan başa çatanda tələbələr qeyd etdilər ki, imtahan sualları çətin olmayıb və onların semestr ərzində öyrəndikləri bilikləri əhatə edib. Onu da əlavə edim ki, UNEC-də PR işləri yüksək səviyyədə qurulub. Tələbələrin sosial həyatı, ictimai fəallığı da yüksək səviyyədədir. Bundan başqa, universitetin xəbərləri operativ olaraq mətbuatda, universitetin rəsmi səhifəsində işıqlandırılır”.

Начальник отдела “AtaHolding” наблюдал за ходом экзаменов
12 января начальник  отдела Корпоративных коммуникаций группы компаний  “AtaHolding” Дилара Заманова наблюдала за ходом зимней экзаменационной сессии в UNEC.
PR-специалист, участвующий в письменных экзаменах групп «САБАХ» в качестве координатора, после ознакомления с созданными для студентов условиями, поделился своими впечатлениями о ппроцессе экзаменов: «Как экзаменационный процесс, так и условия, созданные для проведения экзаменов достаточно хорошие, отвечающие стандартам. Экзамен прошел прозрачно, под серьезным контролем и соответственно правилам. Студенты, пришедшие на экзамен по очереди прошли контроль и сдали имевшиеся у них мобильные телефоны. Затем они прошли в экзаменационный зал. Студенты совершенно свободно, без вмешательства извне отвечали на вопросы в спокойной  обстановке и в условиях контроля.
По завершению экзамена  студенты отметили, что экзаменационные вопросы были нетрудными, охватывали темы, прошедшие ими в течение семестра. Хочу добавить, что в UNEC работы по PR  построены на высоком уровне. Социальная жизнь студентов, общественная активность тоже на высоком уровне. Помимо этого, новости университета оперативно освещаются в прессе, на официальной странице университета».