Aynur Bəxtiyar qızı Alışlı2009-ci ildə 158 N-li orta məktəbi bitirmişdir. Elə həmin il Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinə daxil olmuş, 2013-cü ildə oranı bitirmişdir. 2013-2015-ci illərdə Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasında magistr təhsili almış, fərqlənmə ilə bitirmişdir.
2015-2016-cı illərdə Niderland Krallığının Maastrich School of Management Universitetində 2-ci magistr təhsilini almışdır.
* *
2013 – 2015 – AZPROMO- Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunda layihə meneceri vəzifəsində çalışmışdır. 2017 – 2020 – SABİS SUN Beynəlxalq məktəbində İqtisadiyyat müəllimi olaraq işləmişdir. 2020 – 2022 – Avropa Azərbaycan məktəbi MMC-də Biznes və İqtisadiyyat müəllimi olaraq işləmişdir. 2018 – UNEC Biznes Məktəbinin Biznesin İdarə edilməsi kafedrasında saat hesabı qaydada tədris aparır. Hazırda – UNEC-in “Karyera Planlaşdırılması və İnkişafı” kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışır.

Aynur Bakhtiyar gizi Alishli
In 2009, she graduated from Secondary School No. 158. In the same year, she was admitted to the Azerbaijan State University of Economics, from which she graduated in 2013. Between 2013 and 2015, she pursued a master’s degree at the Azerbaijan State Oil Academy, graduating with distinction.
From 2015 to 2016, she completed her second master’s degree at the Maastricht School of Management in the Kingdom of the Netherlands.
Professional Experience:
• 2013–2015: Worked as a Project Manager at AZPROMO, the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation.
• 2017–2020: Served as an Economics teacher at SABIS SUN International School.
• 2020–2022: Worked as a Business and Economics teacher at the European Azerbaijan School LLC.
• 2018 – Present: Teaches part-time at the Business Administration Department of UNEC Business School.