Aynur Bəxtiyar qızı Alışlı2009-ci ildə 158 N-li orta məktəbi bitirmişdir. Elə həmin il Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinə daxil olmuş, 2013-cü ildə oranı bitirmişdir. 2013-2015-ci illərdə Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasında magistr təhsili almış, fərqlənmə ilə bitirmişdir.
2015-2016-cı illərdə Niderland Krallığının Maastrich School of Management Universitetində 2-ci magistr təhsilini almışdır.
* *
2013 – 2015 – AZPROMO- Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunda layihə meneceri vəzifəsində çalışmışdır. 2017 – 2020 – SABİS SUN Beynəlxalq məktəbində İqtisadiyyat müəllimi olaraq işləmişdir. 2020 – 2022 – Avropa Azərbaycan məktəbi MMC-də Biznes və İqtisadiyyat müəllimi olaraq işləmişdir. 2018 – UNEC Biznes Məktəbinin Biznesin İdarə edilməsi kafedrasında saat hesabı qaydada tədris aparır. Hazırda – UNEC-in “Karyera Planlaşdırılması və İnkişafı” kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışır.

В 2009 году окончила среднюю школу 158 Н. В том же году поступила в Азербайджанский государственный экономический университет, который окончила в 2013 году. В 2013-2015 годах получила степень магистра в Азербайджанской государственной нефтяной академии, которую окончила с отличием.
В 2015-2016 годах получила 2 образование магистра в Маастрихтской школе менеджмента Университета Королевства Нидерланды.* *
2013 – 2015 – AZPROMO — работала менеджером проектов в Фонде поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане. 2017 – 2020 – работала преподавателем экономики в Международной школе SABIS SUN. 2020 – 2022 – работала преподавателем бизнеса и экономики в ООО «Европейско-Азербайджанская школа». 2018 – преподавала почасовой основе на кафедре Управление бизнесом Школы бизнеса UNEC. В настоящее время работает преподавателем на кафедре «Планирование и развитие карьеры» UNEC.