UNEC bu il də Azərbaycan Biznes Keys müsabiqəsinin qalibi olub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) komandası Azərbaycan Biznes Keys (ABCC) müsabiqəsinin qalibi olub. Bununla da UNEC komandası müsabiqənin 7 qat çempionu statusunu rəsmiləşdirib.
ADA Universitetində “ABŞ Təhsilli Azərbaycan Məzunları” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə ali məktəb tələbələri arasında keçirilən Azərbaycan Biznes Keys (ABCC) müsabiqəsinin ideyası, layihə çərçivəsində müsabiqəyə qoşulan III-IV kurs tələbələrinin və magistrantların iqtisad-yönümlü sahələrdə bilik və bacarıqlarını təkmilləşdirmək, bu istiqamətlərdə praktiki bacarıqlara yiyələnməkdə maraqlı olan gənclərə dəstək vermək və onların ölkənin biznes mühitinə cəlb olunmasında vasitəçi olmaq kimi məqsədləri özündə birləşdirir.
Layihə çərçivəsində işçi qrupu müsabiqəyə hazırlıq məqsədilə yeddi həftəlik biznes-yönümlü müxtəlif nəzəri və praktiki sahələr ilə bağlı təlimlər veriblər. Layihənin bütün təlimlərində uğurla iştirak edən tələbə və magistrantlar müsabiqənin hazırlıq mərhələsinə keçiblər. Əsas mərhələ hesab olunan müsabiqədə hər biri dörd nəfərdən ibarət olan on beş komanda üçün hər həftə Harvard Universitetinin biznes keysləri təqdim olunmaqla, müzakirə və təqdimatlar əsasında praktiki bilik və bacarıqların mənimsənilməsi üçün şərait yaradılıb.
Final mərhələsinə üç komanda – UNEC, ADA və Qafqaz Universitetləri yüksəlib. Münsiflər heyəti ən yaxşı komandanı müəyyənləşdirib. Yekun nəticəyə əsasən, UNEC komandası bütün rəqiblərini üstələyərək, birinci yerə layiq görülüb. Komandanın üzvləri Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri Müzəffər Abbasov, Savalan Süleymanov, Leyla Səfərli və Aida Həsənovadır. Qalib komandaya öz kiçik bizneslərini təməlini qurmaqları üçün 6 min manat məbləğində pul mükafatı təqdim edilib.

Трехкратный победитель конкурса Азербайджан-Бизнес Кейс: UNEC
Команда студентов Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) стала победителем конкурса Азербайджан-Бизнес Кейс  (ABCC). Тем самым команда UNEC официально получила статус трехкратного чемпиона.
Цель конкурса  (ABCC), проведенного в университете АДА с организацией Общественного объединения «Азербайджанские выпускники с образованием США» среди студентов высшей школы — совершенствовать в сфере экономики знаний и способностей студентов и магистрантов III-IV курсов, включившихся в конкурс в рамках проекта, оказать им поддержку при усвоении ими практических знаний в данной области и стать посредником в процессе вовлечения молодежи в бизнес-среду нашей страны.
В рамках проекта члены рабочей группы с целью подготовки к конкурсу провели 7 недельный бизнес тренинг, по  различным теоретическим и практическим вопросам. Студенты и магистранты, успешно участвующие на всех тренингах проекта,  для участия на конкурсе прошли подготовительный этап. На конкурсе, являющейся основным этапом проекта для пятнадцати команд, каждая из которых состоит из четырех участников, каждую неделю  предоставляя бизнес кейс Гарвардского университета, на основе обсуждений и презентаций созданы условия для усвоения практических знаний и навыков .
На финальный этап вышли три команды — Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC),АДА и Кавказский университет. Члены жюри определили лучшую среди команд.
На основе итогов, команда из студентов UNEC, превзойдя всех соперников, была удостоена первого места. Члены команды студенты Международной экономической школы Музаффер Аббасов, Савалан Сулейманов, Лейла Сафарли и Аида Гасанова. Команде-победителю было вручено денежное вознаграждение на сумму 6 тысяч манат для создания основы своего малого бизнеса.