Aziz Sancar Təhsil TV-də
Azərbaycanda səfərdə olan ABŞ-ın Şimali Karolina Universitetinin professoru, Nobel mükafatı laureatı Aziz Sancar Təhsil TV-nin qonağı olub. Professor uşaqlığından, tələbəlik dövründən söz açıb, təhsillə bağlı maraqlı fikirlər səsləndirib.
“Mən konfranslara, elmi toplantılara heç vaxt getmirdim. Məni seçən Nobel komitəsindən isə bir nəfəri belə tanımırdım. Amma mənim sahəmdə Nobel verilən zaman baxdılar ki, bu sahədə önəmli işləri olan üç nəfərdən biriyəm. Heç tanımadıqları halda mənə Nobel mükafatı verdilər. Demək istədiyim budur ki, elm sahəsində təbliğata ehtiyac yoxdur”, – deyə professor Əziz Sancar qeyd edib.
Təhsil Nazirliyinin İctimaiyyətlə əlaqələr sektorunun müdiri Cəsarət Valehovun təqdimatında “Təməl” verilişini təqdim edirik:

Азиз Санджар в эфире Təhsil TV
Посетивший Азербайджан профессор университета Северной Каролины США, лауреат Нобелевской премии Азиз Санджар был гостем Təhsil TV. Профессор рассказал о своем детстве, студенческих годах, высказал интересные мнения об образовании.
«Я никогда не ходил на конференции, ученые советы. Я не знал никого из членов выбравших меня Нобелевского комитета. Когда мне присудили Нобелевскую премию по моей специальности, увидели, что я являюсь одним из троих, кто сделал важные открытия в этой сфере. Не зная меня, присудили мне Нобелевскую премию. «Хочу сказать, что в научной сфере нет необходимости в пропаганде», — отметил профессор Азиз Санджар.
Представляем передачу “Təməl” в представлении заведующего сектором по связи с общественностью Министерства образования Джасаретом Валеховым: