Aziz Sancar Təhsil TV-də
Azərbaycanda səfərdə olan ABŞ-ın Şimali Karolina Universitetinin professoru, Nobel mükafatı laureatı Aziz Sancar Təhsil TV-nin qonağı olub. Professor uşaqlığından, tələbəlik dövründən söz açıb, təhsillə bağlı maraqlı fikirlər səsləndirib.
“Mən konfranslara, elmi toplantılara heç vaxt getmirdim. Məni seçən Nobel komitəsindən isə bir nəfəri belə tanımırdım. Amma mənim sahəmdə Nobel verilən zaman baxdılar ki, bu sahədə önəmli işləri olan üç nəfərdən biriyəm. Heç tanımadıqları halda mənə Nobel mükafatı verdilər. Demək istədiyim budur ki, elm sahəsində təbliğata ehtiyac yoxdur”, – deyə professor Əziz Sancar qeyd edib.
Təhsil Nazirliyinin İctimaiyyətlə əlaqələr sektorunun müdiri Cəsarət Valehovun təqdimatında “Təməl” verilişini təqdim edirik:

Aziz Sancar on Tehsil (Education) TV
Professor of the University of North Carolina, the US and the Nobel Laureate Aziz Sancar who is visiting Azerbaijan became a guest to Tehsil TV. The Professor spoke about his childhood, student hood; sounded interesting views about the education.
Aziz Sancar said: “I had never gone to conferences, scientific meetings. And I did not know anyone from the Nobel Committee that chose me. They found I am one of the three persons who made significant investigations in my field. Although they didn’t know me, they awarded me the Nobel Prize. I want to say that the science does not need promotion”.
We introduce the program “Temel” (Foundation” presented by the Director of PR Sector of the Ministry of Education Jesaret Valehov: