b/m Dadaşova Aida Sahib qızı
1995-ci ildə Bakı Dövlət Əmtəəşünaslıq Kommersiya İnstituna daxil olmuş, 1999-cu ildə “Texnologiya və Dizayn” fakültəsinin Bakalavr, 2001-ci ildə isə ADİU-nin (Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin) həmin ixtisas üzrə Magistr pillələrini fərqlənmə diplomları ilə bitirmişdir.
2001-ci ildə “Dizayn” kafedrasında böyük laborant, 2002/2003-cü tədris ilindən etibarən müəllim, 2018 – ci ildən baş müəllim vəzifəsində çalışır.
Beynəlxalq konfranslarda məruzələr, jurallarda məqalə və tezislər, tədris proqramları olmaqla 24 elmi və tədris metodiki əsərləri dərc edilmişdir.

ст.преп. Дадашова Аида Сахиб гызы
В 1995 году поступила в Бакинский государственный товароведно-коммерческий институт, в 1999 году окончила с отличием ступень бакалавра факультета «Технология и дизайн», а в 2001 году ступень магистратуры по указанной специальности АГЭУ (Азербайджанского государственного экономического университета).
В 2001 году работала старшим лаборантом на кафедре «Дизайн», в 2002-2003 годах преподавателем, с 2018 года старшим преподавателем.
Опубликованы 24 научных и учебно-методических работ, включая доклады на международных конференциях, статьи и тезисы в журналах, учебные программы.