b/m Dadaşova Aida Sahib qızı
1995-ci ildə Bakı Dövlət Əmtəəşünaslıq Kommersiya İnstituna daxil olmuş, 1999-cu ildə “Texnologiya və Dizayn” fakültəsinin Bakalavr, 2001-ci ildə isə ADİU-nin (Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin) həmin ixtisas üzrə Magistr pillələrini fərqlənmə diplomları ilə bitirmişdir.
2001-ci ildə “Dizayn” kafedrasında böyük laborant, 2002/2003-cü tədris ilindən etibarən müəllim, 2018 – ci ildən baş müəllim vəzifəsində çalışır.
Beynəlxalq konfranslarda məruzələr, jurallarda məqalə və tezislər, tədris proqramları olmaqla 24 elmi və tədris metodiki əsərləri dərc edilmişdir.

Senior lecturer Dadashova Aida Sahib
In 1995, she entered the Baku State Commercial Institute of Commodity Studies, in 1999 she graduated with a Bachelor’s degree from the faculty of Technology and Design, and in 2001 from the ASEU (Azerbaijan State University of Economics) with honors.
In 2001, she became a senior laboratory assistant at the “Design” department, a lecturer since the 2002/2003 academic year, and a senior lecturer since 2018.
24 scientific and educational methodical works have been published at international conferences, including reports, articles and theses in journals, and educational programs.