Aysel Əyyub qızı Bağırzadə
2016-cı ildə Yardımlı rayonu E.Adışov adına Qabaqdibi kənd tam orta məktəbini bitirmiş və 2016-2020-cı illərdə bakalavr təhsilini Azərbaycan Dillər Universitetinin Təhsil fakültəsində Xarici dil müəllimliyi (ingilis dili) ixtisası üzrə almışdır.
2023-cü il 1 noyabr tarixindən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində Xarici dil üzrə təhsilalanların biliyinin qiymətləndirilməsi mərkəzində icraçı assistent vəzifəsində çalışır.
2024-cü il sentyabr ayından etibarən  Azərbaycan Dillər Universitetinin Filologiya fakültəsinin Dilşünaslıq (ingilis dili)  ixtisası üzrə magistr təhsili almağa başlamışdır.

Айсель Эюб гызы Багирзаде
В 2016 году окончила полную среднюю школу села Габагдиби имени Э.Адишова Ярдымлинского района, в 2016-2020 годах получилп образование бакалавра на факультете Образования Азербайджанского университета языков по специальности «Учитель иностранного языка (английский язык).
С 1 ноября 2023 года работает исполнительным ассистентом в Центре оценки знания обучающихся иностранному языку Азербайджанского государственного экономического университета.
С сентября 2024 года начала обучение в магистратуре по специальности «Языкознание» (английский язык) на филологическом факультете Азербайджанского университета языков.