Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsində Ulu Öndərin xatirəsi anılıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (ADİU) Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər (BİM) fakültəsində Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 92-ci ildönümünə və gül bayramına həsr olunan tədbir keçirilib.
“Ulu Öndər Heydər Əliyev haqqında xatirələr: onunla ünsiyyətdə olan insanların dili ilə” mövzusunda keçirilən tədbirdə dekan Mənsur Bərxudarov çıxış edərək, müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu Heydər Əliyevin əziz xatirəsinin hər zaman əziz tutulduğunu, Vətənimizin bütün guşələrində ehtiramla yad edildiyini bildirib.
Respublikanin xalq  artistləri Nurəddin Mehdixanli, Ofelya Sənani və İlham Əsgərov ADİU-nun müəllim və tələbə heyətinə Ulu Öndərlə bağlı xatirələrini danışıblar. Tədbir konsert proqramı ilə davam edib.
Qeyd edək ki, Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 92 illiyi münasibəti ilə Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsi ilə Heydər Əliyev adına Litsey “Heydər Əliyev və Azərbaycanda təhsil” mövzusunda açıq dərs təşkil edib.
Avropa Birliyinin Vətəndaş Cəmiyyəti Forumunun həmsədri, iqtisadçı alim Vüqar Bayramov BİM fakütəsinin tələbələrinə “Ümummilli Lider Heydər Əliyevin enerji strategiyası və Azərbaycanda dayanıqlı iqtisadi inkişaf”, Beynəlxalq ticarət və gömrük işi kafedrasının müdiri, respublikanın əməkdar elm xadimi Arif Şəkərəliyev “Heydər Əliyev və Azərbaycanın xarici ticarət siyasəti”, professor Bəhruz Abdullayev “Heydər Əliyevin sülh strategiyası”, İqtisadiyyat və sənaye fakültəsinin dekani Asiman Qulyev “Heydər Əliyevin iqtisadi strategiyası və Azərbaycanda ÜDM-un dinamikası”, iqtisad elmləri doktoru Müşfiq Quliyev “Heydər Əliyev və iqtisadi təhsil” movzusunda məruzə oxuyub. Tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

The Great Leader was commemorated in the School of International Economic Relations
Event devoted to the Great Leader’s Birthday’s 92nd Anniversary and flower holiday was held in the School of International Economic Relations (IER) of Azerbaijan State University of Economics (ASUE).
Making an opening speech of the event on “Memories about the Great Leader Heydar Aliyev by who communicated with him” Dean of the School Mansur Barkhudarov noted that the architect and the founder of Azerbaijan State Heydar Aliyev’s memory is commemorated with love and solemnly celebrated in all parts of our Motherland. People’s artists Nuraddin Mehdikhanli, Ofeliya Sanani and Ilham Askerov delivered their memories related with Great Leader to the student and teaching staffs of ASUE.
It should be noted that, the School of International Economic Relations and the Lyceum named after Heydar Aliyev organized an open class on “Heydar Alyev and Azerbaijan Education” on the eve of the Great Leader Heydar Aliyev’s Birthday’s 92nd Anniversary.
Students of the School of IER heard different reports about the Great Leader by the Co-chair of the Civil Society Forum of the European Union, economist and scientist Vugar Bayramov on “National Leader Heydar Aliyev’s Energy Strategy and Sustainable Economic Growth in Azerbaijan”, Head of the Department “International Customs and Trade”, honorable scientist of the republic Arif Shakaraliyev on “Heydar Aliyev and Azerbaijan’s Foreign Trade Policy”, Professor Bahruz Abdullayev on “Heydar Aliyev’ Peace Strategy”, Dean of the School of Economics and Industry Asiman Guliyev on “Heydar Aliyev’s Economic Strategy and Dynamics of the GDP in Azerbaijan” and Dr of Economy Mushvig Guliyev on “Heydar Aliyev and Economic Education”. Students’ questions were responded in the end.