Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində yeni interaktiv tədris metodu tətbiq edilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi daha bir layihəni reallaşdırıb. Məktəb ingilis dilinin tədrisində yeni interaktiv metodun tətbiqinə başlayıb.
Layihəyə uyğun olaraq, tələbələr tədris edilən mövzuların həyatla əlaqəsini  təcrübədən keçirərək, xarici dilin mənimsənilməsinin əsas çətinliklərindən olan “dil baryeri” problemini qısa müddət ərzində həll edə bilirlər.
Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin ingilis dili müəllimi Aynur Mirzəyeva ilk dərs zamanı “İmmiqrantlar“ mövzusunda keçirilən dərs zamanı tələbələrə təqdimat hazırlamaq tapşırığını verib. Təqdimata uyğun olaraq tələbələr ölkəmizdə yaşayan əcnəbilərdən musahibələr göturüblər.  Tələbələr tapşırığın öhdəsindən uğurla gəliblər.

New Interactive Teaching Method applied at the International School of Economics
The International School of Economics of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has realized one more project. The Center started the application of new interactive method in teaching of the English language.
Experiencing the relation of the topic conducted with the real life, students will be able to solve the problem of “language barrier” in a short period of time in accordance with the project.
During the first class on “Immigrants” the English language instructor of the International School of Economics Aynur Mirzayeva tasked the students to prepare the presentation. In connection with the presentation students interviewed the foreign citizens who live in our country. Students coped with the task successfully.