Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində yeni interaktiv tədris metodu tətbiq edilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi daha bir layihəni reallaşdırıb. Məktəb ingilis dilinin tədrisində yeni interaktiv metodun tətbiqinə başlayıb.
Layihəyə uyğun olaraq, tələbələr tədris edilən mövzuların həyatla əlaqəsini  təcrübədən keçirərək, xarici dilin mənimsənilməsinin əsas çətinliklərindən olan “dil baryeri” problemini qısa müddət ərzində həll edə bilirlər.
Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin ingilis dili müəllimi Aynur Mirzəyeva ilk dərs zamanı “İmmiqrantlar“ mövzusunda keçirilən dərs zamanı tələbələrə təqdimat hazırlamaq tapşırığını verib. Təqdimata uyğun olaraq tələbələr ölkəmizdə yaşayan əcnəbilərdən musahibələr göturüblər.  Tələbələr tapşırığın öhdəsindən uğurla gəliblər.

В Международной школе экономики применен новый интерактивный учебный метод
Международная школа экономики Азербайджанского государст­вен­ного экономического университета (UNEC)  реализовала еще один проект. Школа приступила к применению нового интерактивного метода в обучении английскому языку.
Согласно проекту, студенты, практикуя связь преподаваемых тем с жизнью, за короткий срок могут решить проблему «языкового барьера», являющегося основным препятствием в усвоении иностранного языка.
Преподаватель английского языка Международной школы экономики Айнур Мирзоева на первом уроке по теме «иммигранты» во время урока дала студентам задание подготовить презентацию. Согласно презентации студенты взяли интервью у проживающих в нашей стране иностранцев. Студенты успешно справились заданием.