İntensiv təhsil proqramı ölkəmizdə informasiya texnologiyaları sahəsində yüksək ixtisaslı kadrların hazırlanmasını, gənclərin müasir rəqəmsal bacarıqlara yiyələnərək əmək bazarına daha çevik şəkildə daxil olmalarını hədəfləyir.
Müsabiqədən keçən 123 qalib arasından 27 nəfərin məhz UNEC tələbəsi olması tələbələrimizin İT sahəsindəki yüksək bilik və bacarıqlara sahib olmasını bir daha təsdiqləyib.
Proqram çərçivəsində tələbələr proqramlaşdırma, veb inkişafı və data analitikası kimi prioritet istiqamətlər üzrə beynəlxalq standartlara uyğun praktik təlimlər keçəcək, real layihələr üzərində işləyərək İT bacarıqlarını inkişaf etdirəcəklər.
Açılış mərasimində iştirak edən UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov qalib tələbələrlə görüşərək bu böyük uğur münasibətilə onları təbrik edib, bu növ təşəbbüslərin gənclərin müasir əmək bazarının tələblərinə uyğun rəqabətədavamlı kadr kimi yetişməsində mühüm rol oynadığını vurğulayıb.

Целью интенсивной образовательной программы является подготовка высококвалифицированных кадров в сфере информационных технологий в нашей стране, а также предоставление молодым людям возможности быстрее выйти на рынок труда, приобретя современные цифровые навыки.
Тот факт, что 27 из 123 победителей конкурса были студентами UNEC, еще раз подтвердил высокий уровень знаний и навыков наших студентов в области информационных технологий.
В рамках программы студенты пройдут практическое обучение в соответствии с международными стандартами в приоритетных областях, таких как программирование, веб-разработка и анализ данных, а также будут развивать свои ИТ-навыки, работая над реальными проектами.
Ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов, присутствовавший на церемонии открытия, встретился со студентами-победителями и поздравил их с этим большим успехом, подчеркнув, что подобные инициативы играют важную роль в подготовке молодежи к работе в качестве конкурентоспособных кадров, отвечающих требованиям современного рынка труда.