Beynəlxalq konfransın bölmə iclası: “Rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafının beynəlxalq aspektləri”
UNEC-də “Rəqəmsal İqtisadiyyat: Müasir çağırışlar və real imkanlar” mövzusunda keçirilən III beynəlxalq konfransın bölmə iclası keçirilib.
Elmi fəaliyyətin təşkili şöbəsinin müdiri Nərgiz Hacıyevanın moderatorluğu və Ülviyyə Məmmədovanın katibliyi ilə keçirilən bölmə iclası “Rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafının beynəlxalq aspektləri” mövzusunda olub. Bölmədə Polşa Elmlər Akademiyasının akademiki Yanuş Kepçik, Macarıstanın Obuda Universitetinin dekanı prof. Garai-Fodor Monika, Gürcüstanın St. Andrey Universitetinin professoru İza Gigauri, Gürcüstan Universitetinin dosenti Natia Surmanidze və Latviya Universitetinin Mühasibat və maliyyə kafedrasının müdiri professor Ramona-Apoga Rupeika fəxro qonaq qismində iştirak ediblər.
Konfransa tezisi qəbul olunmuş UNEC, Milli Observatoriya, Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti, Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetindən olan 25 tədqiqatçı bölmə iclasında mövzu üzrə maraqlı çıxışlar ediblər,  həmçinin müzakirələr aparıblar.

Секционное заседание международной конференции: «Международные аспекты развития цифровой экономики»
Состоялось секционное заседание III международной конференции, проведенной в UNEC на тему «Цифровая экономика: современные вызовы и реальные возможности».
Секционное заседание, проведенное под модераторством заведующей отделом организации научной деятельности Наргиз Гаджиевой и секретарем Ульвией Мамедовой, было посвящено теме «Международные аспекты развития цифровой экономики». В заседании в качестве почетных гостей присутствовали академик Польской академии наук Януш Кепчик, декан Венгерского университета Обуда, проф. Моника Гарай-Фодор, профессор университета Св.Андрея Грузии Иза Гигаури, доцент университета Грузии Натия Сурманидзе и заведующий кафедрой бухгалтерского учета и финансов Латвийского университета профессор Рамона-Апога Рупейка.
25 исследователей из UNEC, Национальной обсерватории, Азербайджанского государственного аграрного университета, Азербайджанского университета туризма и менеджмента, чьи тезисы были приняты на конференцию, выступили с интересными докладами по теме, также провели дискуссии на заседании секции.