Görüş zamanı tələbələri beynəlxalq miqyaslı uğur münasibətilə təbrik edən rektor Ədalət Muradov UNEC adının ölkədə və regionda birinciliyə, dünyada isə ilk 5-liyə yazdırılmasının qürurverici olduğunu bildirib. O, tələbələrin bu nailiyyəti ilə Azərbaycanın adını beynəlxalq arenada yüksəklərə qaldırdıqlarını və ölkəni layiqincə təmsil etdiklərini xüsusi vurğulayıb.
Rektor qeyd edib ki, Azərbaycan gəncləri öz bilikləri, bacarıqları və təşəbbüskarlığı ilə hər zaman seçiliblər. Nəzəri biliklərin praktik bacarıqlara çevrilməsinin uğurun əsas açarı olduğunu bildirən Ədalət Muradov UNEC-də tələbələrin real layihələr üzərində işləməsi və innovativ ideyalarını reallaşdırması üçün geniş imkanlar yaradıldığını diqqətə çatdırıb.
Görüşdə UNEC-də startap hərəkatının gücləndirilməsi istiqamətində görülən işlərdən də bəhs olunub. Rektor universitet büdcəsi hesabına tələbə startap layihələrinin maliyyələşdirildiyini qeyd edərək, gəncləri bilik və bacarıqlarından daha fəal şəkildə istifadə etməyə, innovativ təşəbbüslərini davam etdirməyə çağırıb.
UNEC komandasının üzvləri olan Aşurbəy Məmmədzadə, Əli Səfərli, Məhəmməd Mərdanov, Zahid Təzəxanov və Tofiq Əliyev onlara göstərilən diqqət və dəstəyə görə universitet rəhbərliyinə təşəkkürlərini bildiriblər. Tələbələr əldə olunan beynəlxalq uğurların gələcəkdə də davamlı olacağına əminliklərini vurğulayıblar.

During the meeting, Rector Adalat Muradov congratulated the students on their international achievement and stated that securing first place nationally and regionally, as well as ranking among the top five teams worldwide, is a source of great pride. He particularly emphasized that through this achievement, the students elevated the name of UNEC and represented Azerbaijan with distinction on the international stage.
The Rector noted that Azerbaijani youth have always stood out through their knowledge, skills, and initiative. He highlighted that transforming theoretical knowledge into practical skills is the key to success and underlined that UNEC provides broad opportunities for students to work on real projects and to bring their innovative ideas to life.
The meeting also addressed the efforts undertaken at UNEC to strengthen the startup movement. The Rector stated that student startup projects are financed from the university’s budget and encouraged young people to make more active use of their knowledge and skills and to continue pursuing innovative initiatives.
Members of the UNEC team, Ashurbey Mammadzada, Ali Safarli, Mahammad Mardanov, Zahid Tazakhanov, and Tofiq Aliyev, expressed their gratitude to the university administration for the attention and support shown to them. The students emphasized their confidence that such international achievements will continue in the future.
At the conclusion of the meeting, Rector Adalat Muradov awarded the students Certificates of Honour.