qida_aynurbiol.f.d. Babaşlı Aynur Əmirxan qızı
2004-cü ildə Bakı Dövlət Universitetinin Biologiya fakultəsinin bakalavr pilləsini, 2006-cı ildə  isə həmin fakultənin Mikrobiologiya ixtisası üzrə magistr pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2006-cı ildə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Mikrobiologiya İnstitunun əyani aspiranturasına daxil olmuş;
2011-ci ildə namizədlik dissertasiya işini mqdafiə edərək  biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almışdır.
2010-2013-cü illərdə AMEA-nın Mikrobiologiya İnstitutunda kiçik elmi işçi, elmi işçi və böyük elmi işçi vəzifələrində çalışmışdır.
2012-ci ildə “Xəzərin Azərbaycan sahillərindən ayrılmış mikroorqanizmlərlə aşağı temperaturda neft və neft məhsullarının biodeqradasiyasının öyrənilməsi” adlı layihəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Yanında Elmin İnkişafı fondunun elan etdiyi “Gənc Alim və Mütəxəssislərin 1-ci Qrant müsabiqəsi”-ində qalib gəlmişdir.
29 elmi əsərin (tezis, məqalə, konfrans materialları), o cümlədən 1 monoqrafiyanın müəllifidir.
2013-cü ildən 2020-ci ilə kimi Azərbaycan  Dövlət İqtisad Universitetinin “Qida məhsulları texnologiyası” kafedrasının müəllimi olub.

PhD in Biology, Babashli Aynur Amirkhan
In 2004 she graduated with honors from Baku State University, Faculty of Biology, and in 2006 with a master’s degree in Microbiology.
In 2006 she entered the full-time postgraduate course of the Institute of Microbiology of Azerbaijan National Academy of Sciences;
In 2011 she defended her dissertation and received the degree of Doctor of Philosophy in Biology.
In 2010-2013 she worked at the Institute of Microbiology of ANAS as a junior researcher, researcher and senior researcher.
In 2012, the project “Study of low-temperature biodegradation of oil and oil products by microorganisms isolated from the Azerbaijani shores of the Caspian Sea” won the “1st Grant Competition for Young Scientists and Specialists” announced by the Science Development Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan.
She is the author of 29 scientific works (thesis, articles, conference materials), including 1 monograph.
From 2013 to 2020 she was a lecturer at the Department of “Food Technology” of tAzerbaijan State University of Economics.