UNEC tələbəsi Azərbaycanı təmsil edib
UNEC tələbəsi MDB-yə üzv dövlətlərin iştirakı ilə VII Beynəlxalq Qaliblər Forumunun konsert proqramında iştirak edib.
Qazaxıstanın paytaxtı Astana şəhərində keçirilən “Великая Победа, добытая единством: мужество фронта – стойкость тыла” adlı forumun sonunda Böyük Vətən müharibəsi veteranları və nümayəndə heyətinin üzvləri üçün konsert proqramı təşkil olunub. Konsert proqramında MDB-yə üzv ölkələrin tanınmış sənət adamları, istedadlı gəncləri çıxış edib. Azərbaycan təmsilçisi isə UNEC-in II kurs tələbəsi, Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvü Aslan Əzimzadə olub. A.Əzimzadə Müslüm Maqomayevin repertuarından “Azərbaycan” mahnısını ifa edib. Onun ifası tamaşaçıların xüsusi rəğbətini qazanıb. Veteranlar UNEC tələbəsinə onlara nostalji hisslər yaşatdığına görə təşəkkür ediblər.
VII Beynəlxalq Qaliblər Forumu Humanitar Əməkdaşlıq üzrə Dövlətlərarası Fondun dəstəyi, “Şimal-Cənub” Siyasi Mərkəzi və  “Avrasiya Araşdırmalar İnstitutu”nun İnkişaf Fondunun təşkilatçılığı ilə keçirilib.

Слова благодарности от ветеранов Великой отечественной войны студенту UNEC
Студент UNEC принял участие в программе концерта VII Международного форума победителей с участием государств-членов СНГ.
В конце форума, состоявшегося в столице Казахстана Астане на тему “Великая Победа, добытая единством: мужество фронта – стойкость тыла”, была организована программа концерта для ветеранов Великой отечественной войны и членов делегации. В концертной программе выступили известные деятели искусства, талантливая молодежь стран-членов СНГ. Представителем Азербайджана был студент II курса, член Творческого центра UNEC Аслан Азимзаде. А.Азимзаде исполнил песню из репертуара Муслима Магомаева «Азербайджан». Его исполнение завоевало особую симпатию зрителей. Ветераны выразили благодарность студенту UNEC за вызванные ностальгические чувства.
VII Международный форум победителей состоялся при организационной поддержке Межгосударственного фонда гуманитарного сотрудничества, Политического центра «Север-Юг» и Фонда развития «Института евразийских исследований».