Bu il UNEC-ə 12 nəfər Prezident təqaüdçüsü qəbul olub
2024-2025-ci tədris ilində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinə (UNEC) qəbul olan tələbələrdən 12 nəfəri Prezident təqaüdünə layiq görülüb.
Bu ilki Prezident təqaüdçüləri arasında ilk dəfə olaraq, I ixtisas qrupu üzrə tələbə də yer alıb. 692,8 bal toplayan Nicat Şirinov Rəqəmsal İqtisadiyyat fakültəsinin “İnformasiya təhlükəsizliyi” (tədris ingilis dilində) ixtisasına qəbul olub. Qeyd edək ki, Nicat Şirinov həm də universitet üzrə ən yüksək bal toplayan tələbədir.
Prezident təqaüdünü qazanan digər 10 tələbə Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (ISE), “Maliyyə” ixtisasına , 1 tələbə isə Maliyyə və mühasibat fakültəsinin “Maliyyə” ixtisasına qəbul olub.

В этом году в UNEC поступили 12 Президентских стипендиатов
12 студентов, поступивших в 2024-2025 учебном году в Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC), удостоены Президентской стипендии.
В этом году впервые в числе Президентских стипендиатов студент I группы специальностей. Ниджат Ширинов, набравший 692,8 балла, поступил на специальность «Информационная безопасность» факультета Цифровой экономики (преподавание на английском языке). Следует отметить, что Ниджат Ширинов также является студентом, набравшим самый высокий балл по университету.
Другие 10 студентов, удостоенные Президентской стипендии, поступили на специальность «Финансы» Международной школы экономики (ISE), 1 студент на специальность «Финансы» факультета Финансов и бухгалтерии.