Çinin Hong Kong Universitetinin tələbələri UNEC-də olub
Çinin Hong Kong Universitetinin Çin Biznes İnstitutunun magistratura pilləsi üzrə təhsil alan tələbələri UNEC-də akademik səfərdə olub.
Çinli tələbələr üçün UNEC-in 3 saylı tədris binasında “Mühəndislik və tətbiqi elmlər” kafedrasının müdir müavini Aytən Niyazova və Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin Layihələrin idarə olunması şöbəsinin mütəxəssisi Gültac Tahirli tərəfindən infotur təşkil olunub. İnfotur zamanı tələbələr UNEC-in kitabxanası, laboratoriyaları, eləcə də mühazirə auditoriyaları ilə tanış olublar.
Sonra BƏD-in Xarici əlaqələr şöbəsinin mütəxəssisi Rəsul Yusibov çinli tələbələrə Azərbaycan tarixi, mədəniyyəti, incəsənəti, memarlığı, Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (ISE) müəllimi Vüsal Əhmədov isə Azərbaycan iqtisaiyyatı mövzusunda təqdimatla çıxış edib.

Студенты Китайского университета Гонконга посетили UNEC
Студенты Китайского института бизнеса Китайского университета Гонконга, обучающиеся на ступени магистратуры, находились с академическим визитом в UNEC.
Для китайских студентов заместителем заведующего кафедрой «Инженерия и прикладные науки» Айтан Ниязовой и специалистом отдела управления проектами Департамента международного сотрудничества Гюльтач Тахирли был организован инфотур в учебном корпусе №3 UNEC. В ходе инфотура студенты ознакомились с библиотекой, лабораториями, а также лекционными аудиториями UNEC.
Затем специалист отдела Внешних связей ДМС Расул Юсибов выступил перед китайскими студентами с презентацией по истории, культуре, искусству, архитектуре Азербайджана, а преподаватель Международной школы экономики (ISE) Вусал Ахмедов, выступил с презентацией по теме экономики Азербайджана.