Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) elmi uğurlarını ildən-ilə artıraraq, tədqiqat sahəsində də mövqeyini gücləndirir.Son illərdə yüksək keyfiyyətli beynəlxalq bazalarda UNEC tədqiqatçılarının məqalələrinin sürətli artımı bunun bariz nümunəsidir. Belə ki, UNEC-in “Web of Science”də çap olunan məqalələrinin sayı cari ilin keçən dövründə 2015-ci illə müqayisədə 226 dəfə, həmin məqalələrə edilən istinadların sayı isə 360 dəfə artıb. Bununla yanaşı, ən yüksək keyfiyyətli Q1-də çap olunmuş məqalələrin sayında isə son yeddi ildə 63 dəfə artım qeydə alınıb.
“Clarivate” şirkətinin nümayəndəsi Valentin Bogorov UNEC-in bu uğurunu xüsusi vurğulayaraq, dünyada belə bir uğura imza atmış ikinci bir universitetin olmadığını və UNEC-in dünyada lider olduğunu bildirib.

“Clarivate”: UNEC – Лидер в мире!
UNEC из года в год увеличивает свои научные достижения и укрепляет свои позиции в области исследования.
Ярким примером этого является стремительный рост статей исследователей UNEC в высококачественных международных базах данных в последние годы. Так, количество статей UNEC, опубликованных в журнале «Web of Science», за последний период текущего года по сравнению с 2015 годом увеличилось в 226 раз, а количество ссылок на эти статьи увеличилось в 360 раз. Кроме того, количество опубликованных в первом квартале статей высшего качества за последние семь лет выросло в 63 раза.
Представитель компании «Clarivate» Валентин Богоров подчеркнул успех UNEC и сказал, что ни один другой университет в мире не добился такого успеха и что UNEC является лидером в мире.