Cocuq Mərcanlı məktəbliləri UNEC-ə dəvət olunub
UNEC-in Zaqatala filialının müəllim-tələbə heyəti Cəbrayıl rayonunun Cocuq Mərcanlı kəndinə səfər edib.
UNEC-in nümayəndə heyəti öncə Horadiz şəhərində “Aprel şəhidlərinə xatirə” abidəsini ziyarət edərək, şəhidlərin əziz xatirəsinə ehtiramlarını bildiriblər.
Filial kollektivi şəhid Novruz Aslanov adına Cocuq Mərcanlı kənd tam orta məktəbində müəllim və şagirdlərlə görüşüb. Filialın İqtisadiyyat fakültəsinin dekanı, dosent Həqiqət Qədimova məktəblilərə UNEC-in Zaqatala filialı barədə ətraflı məlumat verərək, onlara “UNEC-də 1 gün” layihəsindən söz açıb. Bildirib ki, layihə çərçivəsində şagirdlər bir günlük UNEC tələbəsi olmaq hüququ qazanır və bu, onlara universitet ilə daha yaxından tanış olmaq imkanı yaradır.
Layihəni maraqla qarşılayan Cocuq Mərcanlı kənd məktəbinin şagirdləri “UNEC-də 1 gün” layihəsində iştirak etmək istədiklərini bildiriblər.
Məktəblilərə dərslərində uğurlar arzulayan filial kollektivi onlara kitablar hədiyyə ediblər.
Sonra müəllim və tələbələr Lələtəpə yüksəkliyinə qalxaraq, “N” saylı hərbi hissənin əsgər və zabitləri ilə görüşüblər. Səfər çərçivəsində Şuşa məscidinin bənzəri də ziyarət olunub.

Jojug Marjanli pupils were invited to UNEC
The teacher-student delegation of Zagatala branch of UNEC visited the village Jojug Marjanli of Jabrail region.
The UNEC delegation at first visited the monument to “April martyrs memorial” in the city Horadiz, and expressed their respect to the martyrs’ dear memory.
The staff of the branch met with the teachers and pupils at the secondary school named after Novruz Aslanov in the village Jojug Marjanli. The dean of the faculty Economics, associated professor Hagigat Gadimova informed the pupils about Zagatala branch of UNEC and talked about the “1 day at UNEC” project. She noted that, within the framework of the project, the pupils were eligible to be the one-day student of UNEC and this would be enable them to get acquainted with the university.
The pupils of Jojug Marjanli village school were interested in the project and said that they wanted to participate in the “1 day at UNEC” project.
The staff of the branch wished the pupils the success in their lessons and presented them books.
Then, the teachers and students climbed to the Leletepe heights and met with the soldiers and officers of the military unit No. “N”. Within the framework of the visit the mosque similar to Shusha mosque was attended.