Cocuq Mərcanlı məktəbliləri UNEC-ə dəvət olunub
UNEC-in Zaqatala filialının müəllim-tələbə heyəti Cəbrayıl rayonunun Cocuq Mərcanlı kəndinə səfər edib.
UNEC-in nümayəndə heyəti öncə Horadiz şəhərində “Aprel şəhidlərinə xatirə” abidəsini ziyarət edərək, şəhidlərin əziz xatirəsinə ehtiramlarını bildiriblər.
Filial kollektivi şəhid Novruz Aslanov adına Cocuq Mərcanlı kənd tam orta məktəbində müəllim və şagirdlərlə görüşüb. Filialın İqtisadiyyat fakültəsinin dekanı, dosent Həqiqət Qədimova məktəblilərə UNEC-in Zaqatala filialı barədə ətraflı məlumat verərək, onlara “UNEC-də 1 gün” layihəsindən söz açıb. Bildirib ki, layihə çərçivəsində şagirdlər bir günlük UNEC tələbəsi olmaq hüququ qazanır və bu, onlara universitet ilə daha yaxından tanış olmaq imkanı yaradır.
Layihəni maraqla qarşılayan Cocuq Mərcanlı kənd məktəbinin şagirdləri “UNEC-də 1 gün” layihəsində iştirak etmək istədiklərini bildiriblər.
Məktəblilərə dərslərində uğurlar arzulayan filial kollektivi onlara kitablar hədiyyə ediblər.
Sonra müəllim və tələbələr Lələtəpə yüksəkliyinə qalxaraq, “N” saylı hərbi hissənin əsgər və zabitləri ilə görüşüblər. Səfər çərçivəsində Şuşa məscidinin bənzəri də ziyarət olunub.

Учащиеся Джоджуг Марджанлы приглашены в UNEC
Преподаватели и студенты Закатальского филиала UNEC посетили деревню Джоджуг Марджанлы Джабраильского района.
Сначала делегация UNEC посетила памятник, воздвигнутый «Памяти шехидов апрельских боев» в городе Горадизе, выразив  почтение светлой памяти шехидов.
Коллектив филиала встретился с учителями и учащимися полной средней школы имени шехида Новруза Асланова Джоджуга Марджанлы. Декан факультета Экономики, доцент Хагигат Гадимова дала подробную информацию учащимся о UNEC, рассказала им о проекте «1 день в UNEC». Отметила, что в рамках проекта учащиеся получают право стать студентом на один день UNEC, что дает возможность им поближе познакомиться с университетом.
Встретившие с интересом проект учащиеся средней школы  села Джоджуг Марджанлы, выразили желание принять участие в проекте «1 день в UNEC».
Коллектив филиала пожелав учащимся успехов в учебе, в качестве подарка преподнес им книги.
Затем преподаватели и студенты поднялись на высоту Лелетепе, встретились с офицерами и солдатами военной части “N”.В рамках визита коллектив посетил  аналог Шушинской мечети.