Dizayn ixtisasında təhsil almaq istəyənlərə UNEC-dən yeni fürsətlər
Yeni qaydalara əsasən, 2020/2021-ci tədris ili üzrə UNEC-in “Dizayn” ixtisasını seçən abituriyentlər qabiliyyət imtahanı verməyəcəklər.
Həmin ixtisasa qəbul 11-ci sinif üzrə buraxılış imtahanlarının  nəticələrinə əsasən aparılacaq.
UNEC-in “Dizayn” ixtisasına qəbul olunan abituriyentlər üçün daha fürsət isə modern memarlıq elementləri ilə zəngin olan yeni kampusda təhsil almaq imkanıdır.
Yeni tədris binasında müasir standartlara cavab verən auditoriyalar, mühazirə otaqları, laboratoriyalar, yeməkxana, idman zalı, kitabxana, böyük və kiçik konfrans zalları bu ildən tələbələrin istifadəsinə veriləcək.

New opportunities from UNEC for those who want to study Design
According to the new rules, applicants who choose the major of “Design” at UNEC for the 2020/2021 academic year will not take the aptitude exam.  Admission to this specialty will be based on the results of the final exams for the 11th grade.
Another opportunity for UNEC applicants majoring in Design is the opportunity to study on a new campus rich in modern architectural elements. The new educational building will have state-of-the-art auditoriums, lecture halls, laboratories, a canteen, a gym, a library, large and small conference halls.