dosent Qədimova Həqiqət Kərim qızı
1977-ci ildə Səməd Ağamalıoğlu adına Kənd Təssərrüfatı İnstitutunun “Alim aqronom” ixtisasına daxil olub.
1982-ci ildə  həmin institutu bitirib.
1982-ci ildən Ağdam rayonunun Güllücə kəndində yerləşən şərab zavodunda labaratoriya müdiri işləyib. 2000-ci ildə Azərbaycan Müəllimlər İnstitunun Mingəçevir filialında baş laborant işləyib. 2002-ci ildə Azərbaycan Milli Elmlər  Akademiyasının Nəsimi adına dilçilik institunda dissetant olub. 2006-cı ildə “Müasir Azərbaycan dilində qoşulma konstruksiyalar” mövzusunda dissertasiya işini başa vurub, elmlər namizədidir.
2006-cı ildə AMİ-nin Mingçevir filialında “İctimai fənlər və peşə təlimi” kafedrasının müdiri, 2008-ci ildə “Azərbaycan dili və ədəbiyyat” kafedrasının müdiri, 2012-ci ildən həmin filialda “Filologiya və təhsildə psixoloji xidmət” fakültəsinin dekanı, 2015-ci ildə AMİ-nin Zaqatala filialında “Tədris işləri üzrə” direktor müavini vəzifələrində işləyib.
2016-cı ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Zaqatala filialında “Ümumi fənlər” kafedrasının müdiri, 2018-ci ildə UNEC-in Zaqatala filialında İqtisadiyyat fakültəsinin dekanı vəzifələrində çalışıb.

доцент Гадимова Хагигат Керим гызы
В 1977 году поступила в Институт сельского хозяйства имени Самеда Агамалыоглы на специальность «Ученый-агроном», который окончила в  1982 году.
С 1982 года работала заведующей лабораторией на винном заводе в селе Гюллюджа Агдамского района. В 2000 году работала старшим лаборантом в Мингечевирском филиале Азербайджанского института учителей. В 2002 году была диссертанткой в Институте языкознания имени Насими Азербайджанской национальной академии наук. В 2006 году завершила диссертационную работу на тему «Соединительные конструкции в современном азербайджанском языке». Кандидат наук.
В 2006 году работала в Мингечевирском филиале АИУ на должности заведующего кафедрой «Общественные науки и профессиональное обучение»,  в 2008 году на должности заведующего кафедрой «Азербайджанский язык и литература», в 2012 году в указанном филиале на должности декана факультета «Психологические услуги в филологии и образовании»,  в 2015 году в Закатальском филиале АИУ на должности заместителя  директора по учебной работе.
В 2016 году работала заведующей кафедрой «Общие дисциплины» Закатальского филиала Азербайджанского государственного экономического университета, в 2018 году деканом факультета Экономики Закатальского филиала UNEC.