Hesablama Palatasının UNEC tələbələri arasında keçirdiyi olimpiadanın nəticələri açıqlanıb
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyi münasibətilə Azərbaycan Respublikasının Hesablama Palatası tərəfindən UNEC tələbələri arasında “Dövlət maliyyəsi və dövlət sektorunda audit” mövzusu üzrə təşkil olunan olimpiadanın qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi keçirilib.
Hesablama Palatasında təşkil olunan tədbirdə palatanın rəhbərlliyi və əməkdaşları ilə yanaşı, Milli Məclisin komitə sədri Tahir Mirkişili, sədrin müavini Fazil Mustafa, UNEC-in Maliyyə və Mühasibat fakültəsinin dekanı dosent Hafis Hacıyev və tələbələr iştirak ediblər.
Tədbirdə çıxış edən Hesablama Palatasının sədri Vüqar Gülməmmədov qurumun fəaliyyətə başlamasının 22 illiyi münasibətilə kollektivi təbrik edərək, palatanın tarixi, eləcə də ötən dövr ərzində görülən işlər barədə məlumat verib.
Sonra Hesablama Palatası tərəfindən olimpiadanın nəticələri elan olunub. Olimpiadada Maliyyə və Mühasibat fakültəsinin tələbəsi Mirzaman Salayev ən yüksək nəticə göstərdiyinə görə I yerin sahibi olub. Fakültənin 2023-cü il məzunu, hazırda isə Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin tələbəsi Kamil Əliyev II yerə, Maliyyə və Mühasibat fakültəsinin tələbəsi Xeyransa Yusifova III yerə, fakültənin digər tələbəsi Anar Adımov isə IV yerə layiq görülüblər.

Обнародованы результаты олимпиады, проведенной Счетной палатой среди студентов UNEC
Состоялась церемония награждения победителей олимпиады на тему «Государственные финансы и аудит в государственном секторе», организованной Счетной палатой Азербайджанской Республики среди студентов UNEC по случаю 100-летия со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева.
Помимо руководства и сотрудников Счетной палаты, в мероприятии приняли участие председатель комитета Милли Меджлиса Тахир Миркишили, заместитель председателя Фазиль Мустафа, декан факультета Финансов и бухгалтерии UNEC Хафис Гаджиев и студенты.
Выступивший на мероприятии председатель Счетной палаты Вугар Гюльмамедов поздравил коллектив по случаю 22-летия со дня создания структуры, дал информацию об истории создания палаты, а также о проделанной работе за прошедший период.
Затем Счетной палатой были объявлены итоги олимпиады. На олимпиаде студент факультета Финансов и бухгалтерии Мирзаман Салаев, показав наивысший результат, занял 1 место. Выпускник факультета 2023 года, в настоящее время студент Международного центра магистратуры и докторантуры Камиль Алиев удостоен II места, другая студентка факультета Финансов и бухгалтерии Хейранса Юсифова на  III месте, а еще один студент факультета Анар Адымов занял IV место.