Elektron sənəd dövriyyəsi UNEC-də kağızdan istifadəni minimuma endirib
UNEC ümummilli lider Heydər Əliyevin 95-ci ildönümü münasibətilə “Hər kağızı bir yarpağa dəyişək” layihəsinə dəstək göstərib.
UNEC Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın təsisçisi olduğu IDEA ictimai birliyinin təşəbbüsü ilə reallaşan layihəyə “Yaşıl universitet” şüarı ilə qoşulub.
UNEC-in professor-müəllim heyəti, tələbələri qarşısında çıxış edən İDEA İB-nin nümayəndəsi Nəzakət İsayeva bildirib ki, layihənin məqsədi kağız israfını azaltmaq və təkrar emalı təşviq etmək yolu ilə ağacların qorunmasına, təbiətin mühafizəsinə və ekoloji balansın saxlanılmasına nail olmaqdır. Aksiya eyni zamanda, ətraf mühitin çirklənməsinin qarşısını almağı və tullantılardan düzgün istifadə olunmağı təbliğ edir.
Qurumun rəsmisi bu tip layihələrdə xüsusi fəallığına görə UNEC kollektivinə İDEA İB-nin təşəkkürünü çatdırıb.
UNEC-in İqtisadi məsələlər üzrə prorektor, dosent Mikayıl Zeynalov universitetdə ekoloji layihələrə önəm verildiyini, əməkdaşlar arasında bu mövzuda təbliğat işlərinə xüsusi diqqət yetirildiyini bildirib. Prorektor, UNEC-in “Elektron universitet” modelinin tərkib hissəsi olan “Elektron sənəd dövriyyəsi”nə keçidlə bağlı universitetdə kağızdan istifadənin minimuma endirildiyini vurğulayıb.
Sonda UNEC kollektivi 12 tondan çox kağız tullantısını təkrar emal məqsədilə “Azərsun Holdinq”in Kağız və Karton İstehsalat kombinatına təhvil verib.

08 MAY 2018 | VIEWS:
UNEC has supported the “Let’s change each paper to a leaf” project implemented on the occasion of the 95th anniversary of the nationwide leader Heydar Aliyev.
UNEC joined the project which was realized with the initiative of the public association IDEA, founded by the Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva, with the slogan “Green University”.
Nezaket Isayeva, the representative of the public association IDEA, who spoke to the academic-teaching staff and the students of UNEC noted that, the goal of the project was to protect trees, protect the environment, and maintain ecological balance by reducing paper waste and promoting recycling. At the same time, the campaign also promotes the prevention of environmental pollution and the proper use of waste.
The official of the organization expressed gratitude of the public association IDEA to the UNEC staff for the special activity in such projects.
The pro-rector of UNEC for Economic Affairs, the associated professor Mikayil Zeynalov, said that the university attached the importance to environmental projects and emphasized the special attention paid to the propaganda work provided among the employees on this issue. The pro-rector underlined that, the use of paper in the university had been minimized in connection with the transition to the Electronic Document Circulation, which is the part of UNEC’s “Electronic university” model.
At the end, the UNEC staff handed over 12 tons of paper waste for recycling to the Paper and Cardboard Manufacturing Plant of “Azersun Holding”.