Elektron sənəd dövriyyəsi UNEC-də kağızdan istifadəni minimuma endirib
UNEC ümummilli lider Heydər Əliyevin 95-ci ildönümü münasibətilə “Hər kağızı bir yarpağa dəyişək” layihəsinə dəstək göstərib.
UNEC Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın təsisçisi olduğu IDEA ictimai birliyinin təşəbbüsü ilə reallaşan layihəyə “Yaşıl universitet” şüarı ilə qoşulub.
UNEC-in professor-müəllim heyəti, tələbələri qarşısında çıxış edən İDEA İB-nin nümayəndəsi Nəzakət İsayeva bildirib ki, layihənin məqsədi kağız israfını azaltmaq və təkrar emalı təşviq etmək yolu ilə ağacların qorunmasına, təbiətin mühafizəsinə və ekoloji balansın saxlanılmasına nail olmaqdır. Aksiya eyni zamanda, ətraf mühitin çirklənməsinin qarşısını almağı və tullantılardan düzgün istifadə olunmağı təbliğ edir.
Qurumun rəsmisi bu tip layihələrdə xüsusi fəallığına görə UNEC kollektivinə İDEA İB-nin təşəkkürünü çatdırıb.
UNEC-in İqtisadi məsələlər üzrə prorektor, dosent Mikayıl Zeynalov universitetdə ekoloji layihələrə önəm verildiyini, əməkdaşlar arasında bu mövzuda təbliğat işlərinə xüsusi diqqət yetirildiyini bildirib. Prorektor, UNEC-in “Elektron universitet” modelinin tərkib hissəsi olan “Elektron sənəd dövriyyəsi”nə keçidlə bağlı universitetdə kağızdan istifadənin minimuma endirildiyini vurğulayıb.
Sonda UNEC kollektivi 12 tondan çox kağız tullantısını təkrar emal məqsədilə “Azərsun Holdinq”in Kağız və Karton İstehsalat kombinatına təhvil verib.

Электронный документооборот свел к минимуму использование бумаги в UNEC
UNEC по случаю 95-летнего юбилея общенационального лидера Гейдара Алиева оказал поддержку проекту «Поменяем каждый лист бумаги на лист дерева».
UNEC присоединился к проекту, реализованному по инициативе Общественного Объединения IDEA, возглавляемому вице-президентом Фонда Гейдара Алиева Лейлой Алиевой под лозунгом  «Зеленый университет».
Выступившая перед профессорско-преподавательским составом, студентами  UNEC представитель ООİDEA Назакат Исаева отметила, что цель проекта — содействовать охране деревьев и природных ресурсов, внести свой вклад в дело охраны природы и поддержание экологического баланса посредством уменьшения отходов бумаги и поощрения вторичной переработки.  В то же время акция пропагандирует предотвращениезагрязнения окружающей среды и правильное использование отходов.
Официальный представитель за активное участие в такого рода проектах выразил коллективу UNEC благодарность ОО İDEA.
Проректор по экономическим вопросам UNEC, доцент Микаил Зейналов отметил, что в университетепридается большое значение экологическим проектам, в частности проведению среди сотрудников пропаганды на эту тему.  Проректор подчеркнул, что в связи с переходом к «Электронному документообороту», который является составной частью модели «Электронного университета» UNEC, использование бумаги в университете сведено к минимуму.
В завершение коллектив UNEC с целью переработки передал больше 12 тонн отходов бумаги в Комбинат по производству бумаги и картона “Azərsun Holdinq”.