“Emanat” ÖT ilə sınaq imtahanı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İnnovativ Biznes-İnkubatorunun startap layihəsi olan sinaqimtahanı.net “Özünü sına” online sınaq imtahan portalı ilə Modenis MMC arasında müqavilə imzalanıb.
Müqaviləyə əsasən, UNEC tələbələri sınaq imtahanı verərkən ödəməni “Emanat” ödəmə terminallarından da həyata keçirə biləcəklər. Belə ki, tələbələr “Emanat” ödəmə terminallarından sinaqimtahanı.net portalındakı şəxsi kabinetlərinə daxil olmaqla, balanslarını artıra biləcəklər. Gün ərzində ödənişlərin aparılması ilə bağlı heç bir vaxt məhdudiyyəti yoxdur.
Bu, ödənişli əsaslarla təhsil alan tələbələrin də sınaq imtahanı verməsinə asanlaşdıracaq.
Qeyd: “Özünü sına” onlayn sınaq imtahanı portalının missiyası istifadəçilərin intellektual potensialının aşkar olunması və inkişaf etdirilməsidir. Ölkə universitetləri arasında ilk dəfə İqtisad Universitetində tətbiq olunan sınaq imtahanı portalı UNEC-in İnformatika və idarəetmə fakültəsinin III kurs tələbəsi Fəqan Çələbizadənin startap layihəsidir. Layihə NETTY 2015 Azərbaycan Milli İnternet Mükafatına Müsabiqəsində ikinci yerə layiq görülüb.

Testing via “Emanat” PT
A contract was signed between the start-up project of the Innovative Business Incubator of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) sinaqimtahani.net “Test Yourself” online portal and Modenis Ltd.
According to the contract UNEC students will be able to do payments via “Emanat” payment terminals for the trial testing. Thus, students will be able to refill their balances entering their personal cabinet at sinaqimtahani.net portal on payment terminals of “Emanat”. There are no limits related with payments.
This will ease the passing trial testing of the students studying on a fee basis.
Note: “Test yourself” online testing portal’s mission is to reveal the users’ intellectual potential. The trial testing portal applied for the first time at UNEC among the universities of the country is a third- year undergraduate student of the School of Informatics and Management Fegan Chelebizade’s start- up project. The project won the second place in the NETTY 2015 Azerbaijan National Internet Award.