Erasmus+ proqramı çərçivəsində CEFAM müsabiqəsinin növbəti mərhələsi
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) və CEFAM ilə Erasmus+ proqramı çərçivəsində mübadilə proqramına müraciət edən UNEC-in 33 tələbəsindən birinci sınaqdan (ingilis dili imtahanından) uğurla keçən 17-si ilə skype proqramı vasitəsilə müsahibə keçirilib.
Skype musabiqəsi ilə eyni zamanda inşa müsabiqəsi də aparılacaq. Tələbələr “Azərbaycan iqtisadiyyatının şaxələnməsi” mövzusunda 1500 sözdən ibarət yazılı inşa təqdim edəcəklər və tərəfdaşların nümayəndələrindən ibarət münsiflər heyəti tərəfindən qiymətləndiriləcəklər.
Müsabiqənin sonunda bütün sınaqlardan uğurla keçən 5 UNEC tələbəsi Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində Fransada bir semestr ərzində təqaüdlü təhsil almaq şansı qazanacaq.

В рамках программы Erasmus+ очередной этап конкурса CEFAM
Между Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC) и  CEFAM в рамках программы Erasmus+ из 33 студентов,  обратившихся в программу обмена, с 17 студентами, успешно прошедшими первое испытание (экзамен по английскому языку), посредством программы skype проведено интервью.
Одновременно с конкурсом Skype будет проведен и конкурс сочинений. Студенты на тему «Разветвление экономики Азербайджана» представят письменное сочинение из 1500 слов, которое будет оценено членами жюри в составе представителей партнеров.
В завершении конкурса 5 студентов UNEC, успешно пройдя по всем испытаниям, в рамках программы Erasmus+, финансируемой Европейским союзом, получат возможность стипендиального обучения во Франции в течение одного семестра.