Erasmus+ proqramı çərçivəsində CEFAM müsabiqəsinin növbəti mərhələsi
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) və CEFAM ilə Erasmus+ proqramı çərçivəsində mübadilə proqramına müraciət edən UNEC-in 33 tələbəsindən birinci sınaqdan (ingilis dili imtahanından) uğurla keçən 17-si ilə skype proqramı vasitəsilə müsahibə keçirilib.
Skype musabiqəsi ilə eyni zamanda inşa müsabiqəsi də aparılacaq. Tələbələr “Azərbaycan iqtisadiyyatının şaxələnməsi” mövzusunda 1500 sözdən ibarət yazılı inşa təqdim edəcəklər və tərəfdaşların nümayəndələrindən ibarət münsiflər heyəti tərəfindən qiymətləndiriləcəklər.
Müsabiqənin sonunda bütün sınaqlardan uğurla keçən 5 UNEC tələbəsi Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində Fransada bir semestr ərzində təqaüdlü təhsil almaq şansı qazanacaq.

Next Stage of CEFAM of Erasmus+ Program
17 students of UNEC from applied 33 successfully passed the first testing (on English) for Erasmus+ Program realized with Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and CEFAM were taken a Skype interviewing.
The essay contest will also be held on the same time with Skype interview. Students will write 1500-word essay on “Diversification of Azerbaijan Economy” and assessed by the jury consisting of the representatives of partners.
At the end of the competition 5 UNEC students successfully passing all the competitions will have a chance of studying in France for a term of academic year with a scholarship within the Erasmus+ Exchange Program financed by the European Union.