Appİdea2R Yarışı- Dayanıqlı İnkişaf  hədəfi üçün Sistem APP
ECO region ölkələrinin tələbələri üçün “The AppIdea2R Contest” müsabiqəsi elan olunmuşdur. ECO ölkələrinə Azərbaycan da daxil olmaqla 10 ölkə daxilidir. Bu ölkələrə Turkiyə, Turkmənistan, Özbəkistan, Taciqıstan, Pakistan, Qırğızıstan, Qazaxıstan, İran və Əfqanistan daxildir.
“The AppIdea2R Contest”  müsabiqəsi BMT tərəfindən növbəti 15 il üçün müəyyən olunan  “Dayanıqlı İnkişaf Hədəfləri”nə daxil olan 17 sahə üzrə  problemlərin həll olunması üçün ideyaların irəli sürülməsi və ən yaxşı ideyaların tətbiqi üçün proqramların hazırlanmasından ibarətdir.
UNEC tələbləri də müsabiqədə iştirak üçün dəvət olunmuşlar. Əsas hədəf ideyaların həyata keçirilməsi üçün proqram təminatının hazırlanmasında ibarətdir. İştirak etmək istəyən tələbə və ya komandalar 7 İyul 2017-ci il tarixindən etibarən http://www.appidea2r.com/ veb səhifəsində qeydiyyatdan keçməlidirlər. Layihənin qaliblərinə pul mükafatrı veriləcəkdir.

Конкурс Appİdea2R – Система APP для цели устойчивого развития
Для студентов стран региона ЭКО был объявлен конкурс “The AppIdea2R Contest”. В состав ЭКО входят 10 стран, включая и Азербайджан. В состав этих стран входят Турция, Туркменистан, Узбекистан, Таджикистан, Пакистан, Кыргызстан, Казахстан, Иран и Афганистан.
Конкурс “The AppIdea2R Contest” состоит из разработки программ для выдвижения идей и применения лучших идей в решении проблем по 17 «Целям устойчивого развития», определенных ООН на последующие 15 лет.
Для участия в конкурсе были приглашены также студенты UNEC. Основная цель заключается в разработке программного обеспечения для осуществления идей. Студенты или команды, желающие принять участие в конкурсе, должны пройти регистрацию до 7 июля 2017 года на веб странице http://www.appidea2r.com/. Победителям проекта будут представлены денежные премии. Подробную информацию можно получить на веб странице http://www.appidea2r.com/.