İsveçrə universitetində təqaüdlü mübadilə proqramına müsabiqə elan edilir
Qərbi İsveçrə Tətbiqi Elmlər və İncəsənət Universitetinin tərkib hissəsi olan HES-SO Ali İdarəetmə Məktəbi ARC UNEC tələbələri üçün təqaüdlü mübadilə proqramına müsabiqə elan edir.
Ali İdarəetmə Məktəbi UNEC-in magistr tələbələri üçün 1 semestrlik mübadilə proqramı təklif edir. Mübadilə proqramı 2024-cü ilin payız semestrinə nəzərdə tutulub.
-İqtisadiyyat
-Menecment
-Biznesin idarəedilməsi
Mübadilədə iştirak meyarları:
İngilis dilində B2 səviyyəsinə malik magistratura səviyyəsində təhsil alan 1-ci kurs tələbələri
-Pasport (olmadığı təqdirdə şəxsiyyət vəsiqəsi)
-CV
-Motivasiya məktubu (ingilis dilində)
-Transkript (75-dən yuxarı ÜOMG)
-Dil sertifikatı (əgər varsa)
Birinci mərhələni keçən UNEC tələbələri ikinci mərhələdə İsveçrə HES-SO İdarəetmə məktəbinin Qəbul komitəsinin heyəti tərəfindən ingilis dilində müsahibəyə dəvət olunacaq və müvəffəqiyyətli olan iki tələbə mübadilədə iştirak etmək haqqı qazanacaq.
UNEC tələbələri üçün təklif olunan imkanlar:
• 950 CHF (təxminən 1700 AZN) məbləğində təqaüd;
Son müraciət tarixi: 2 may 2024
Tələb olunan sənədlər 1 fayl olmaqla .pdf formatda [email protected] ünvanına HES-SO başlığı ilə göndərilməlidir.

A competition has been announced for a scholarship exchange program at a Swiss university
The HES-SO Graduate School of Management, ARC part of the Western Swiss University of Applied Sciences and Arts, is announcing a competition for a scholarship exchange program for UNEC students.
The Higher School of Management offers a 1-semester exchange program for UNEC graduate students. The exchange program is planned for the fall semester of 2024.
Qualifications:
– Economy
-Business management
Criteria for participation in the exchange:
1st year students studying at Master’s level with B2 level in English
-Passport (if not, ID card)
-CV
-Motivation letter (in English)
-Transcript (UOMG over 75)
-Language certificate (if applicable)
UNEC students who pass the first stage will be invited to an interview in English by the Swiss HES-SO School of Management Admission Committee in the second stage, and two successful students will have the right to participate in the exchange.
Opportunities offered for UNEC students:
A scholarship of 950 CHF (about 1700 AZN);
Medical insurance;
Application deadline: May 2, 2024
The required documents should be sent as 1 file in .pdf format to [email protected]  with the title HES-SO.