İsveçrə universitetində təqaüdlü mübadilə proqramına müsabiqə elan edilir
Qərbi İsveçrə Tətbiqi Elmlər və İncəsənət Universitetinin tərkib hissəsi olan HES-SO Ali İdarəetmə Məktəbi ARC UNEC tələbələri üçün təqaüdlü mübadilə proqramına müsabiqə elan edir.
Ali İdarəetmə Məktəbi UNEC-in magistr tələbələri üçün 1 semestrlik mübadilə proqramı təklif edir. Mübadilə proqramı 2024-cü ilin payız semestrinə nəzərdə tutulub.
-İqtisadiyyat
-Menecment
-Biznesin idarəedilməsi
Mübadilədə iştirak meyarları:
İngilis dilində B2 səviyyəsinə malik magistratura səviyyəsində təhsil alan 1-ci kurs tələbələri
-Pasport (olmadığı təqdirdə şəxsiyyət vəsiqəsi)
-CV
-Motivasiya məktubu (ingilis dilində)
-Transkript (75-dən yuxarı ÜOMG)
-Dil sertifikatı (əgər varsa)
Birinci mərhələni keçən UNEC tələbələri ikinci mərhələdə İsveçrə HES-SO İdarəetmə məktəbinin Qəbul komitəsinin heyəti tərəfindən ingilis dilində müsahibəyə dəvət olunacaq və müvəffəqiyyətli olan iki tələbə mübadilədə iştirak etmək haqqı qazanacaq.
UNEC tələbələri üçün təklif olunan imkanlar:
• 950 CHF (təxminən 1700 AZN) məbləğində təqaüd;
Son müraciət tarixi: 2 may 2024
Tələb olunan sənədlər 1 fayl olmaqla .pdf formatda [email protected] ünvanına HES-SO başlığı ilə göndərilməlidir.

В швейцарском университете объявляется конкурс на стипендиальную программу обмена
Высшая школа управления ARC, составная часть Университета прикладных наук и искусств Западной Швейцарии объявляет стипендиальную программу обмена для студентов UNEC.
Высшая школа управления предлагает семестровую программу обмена для магистров UNEC. Программа обмена запланирована на осенний семестр 2024 года.
-Экономика
-Менеджмент
-Управление бизнесом
Критерии для участия в обмене:
Студенты 1 курса, обучающиеся в магистратуре и владеющие английским языком на уровне B2.
— Паспорт (при отсутствии удостоверение личности)
-CV
-Мотивационное письмо (на английском языке)
-Транскрипт (ОСПУ свыше 75)
-Языковой сертификат (при наличии)
Студенты UNEC, прошедшие первый этап, на втором этапе будут приглашены Приемным комитетом Школы управления HES-SO на собеседование на английском языке и два студента, завоевавшие успех, получат право на участие в конкурсе.
Возможности, предлагаемые для студентов UNEC:
• Стипендия в размере 950 CHF (примерно 1700 AZN);
Крайний срок обращения: 2 мая 2024
Необходимые документы следует отправить в виде 1 файла в формате .pdf на адрес e[email protected] с названием HES-SO.