Konfrans Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondunun təşkilatçılığı, “Gənclər Turizmi” İctimai Birliyinin elmi-texniki dəstəyi ilə baş tutacaq.
Konfransın əsas məqsədi sağlamlıq turizmi sahəsində fəaliyyət göstərən gənc alimləri, tədqiqatçıları bir araya gətirmək, təcrübələrini bölüşmək, həmçinin bu sahədə çalışan gənc mütəxəssislərin yeni ideya və elmi nəticələrinin paylaşılması və müzakirə olunması üçün uyğun platforma təqdim etməkdir.
Konfransın əsas mövzuları sırasına sağlamlıq turizmi qeyri-neft sektorunun inkişafında rolu, səhiyyə turizmi üçün innovativ yanaşmalar, dünyanın tibbi və sağlamlıq turizmi, sağlamlıq və müalicə turizmində yeni tendensiyalar və digər məsələlər daxildir. Tədbirdə həmçinin beynəlxalq səhiyyə akkreditasiyası, tibbi və sağlamlıq turizmi üçün təyinatlar, sağlamlıq turizmində marketinq strategiyaları, sağlamlıq və müalicə turizmində insan resurslarının problemləri və imkanları və digər məsələlər müzakirə ediləcək.

Конференция состоится при организационной поддержке Фонда развития науки при Президенте Азербайджанкой Республики, научной технической поддержки Общественного объединения «Молодежный туризм».
Основной целью конференции является сплотить молодых ученых, исследователей, осуществляющих деятельность в сфере оздоровительного туризма, представить соответствующую платформу для того, чтобы поделиться опытом, а также новыми идеями и научными результатами.
В число основных тем конференции входят такие вопросы как роль оздоровительного туризма в развитии не нефтяного сектора, инновационные подходы для оздоровительного туризма, медицинский и оздоровительный туризм мира, новые тенденции в лечебно-оздоровительном туризме и другие. На мероприятии также будут обсуждаться вопросы международной аккредитации здравоохранения, назначения для медицинского и оздоровительного туризма, стратегии маркетинга в оздоровительном туристе, проблемы и возможности человеческих ресурсов в лечебно-оздоровительном туризме.