Doktorant və dissertantların nəzərinə: “İxtisas” və “İqtisadın ümumelmi əsasları” fənləri üzrə imtahanlar keçiriləcək
16 MAY 2025
23-25 iyun 2025-ci il tarixlərində UNEC-in IV korpusunda (Abbas Səhhət 45A), saat 10.00-da doktorant və dissertantlar üçün “İxtisas” və “İqtisadın ümumelmi əsasları” fənləri üzrə fələsəfə doktoru imtahanları təşkil ediləcəkdir.
İmtahan yazılı və şifahi keçirilir. İmtahanın müddəti 2 saat 30 dəqiqədir. Doktorant sualları 2 saat ərzində cavab vərəqində yazılı, 30 dəqiqə ərzində imtahan komissiyasının üzvləri qarşısında şifahi qaydada cavablandırır. Hər bir imtahan bileti ixtisas üzrə 4 sualdan ibarətdir. İddiaçının biletində olan suallar və onlara verilən cavablar cavab vərəqində qeyd edilir. Doktorantın dissertasiya mövzusuna dair 5-ci sual imtahan komissiyası üzvləri tərəfindən ona şifahi cavablandırma zamanı verilir və cavab vərəqində qeyd edilmir. İmtahan komissiyasının üzvləri doktoranta biletə düşən suallar çərçivəsində və dissertasiya mövzusuna dair əlavə dəqiqləşdirici suallar verə bilərlər.
Hər bir sualın cavabı 10 ballıq şkala üzrə qiymətləndirilir. İmtahan üzrə keçid balı 25 baldır.
İmtahanlarda iştirak üçün tələb olunan ərizəni (imzalayıb SCAN edərək pdf formada), şəxsiyyət vəsiqəsinin surətini və dissertasiya mövzusunun Azərbaycan Respublikası Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurası tərəfindən təsdiqlənməsi barədə məktubun surətini 05 iyun 2025-ci il tarixinədək [email protected] e-mail ünvanına göndərilməsi xahiş olunur.
UNEC-in doktorantı olmayan şəxslər imtahana buraxılmaları üçün qeyd edilən sənədlərlə yanaşı dissertasiya işinin yerinə yetirildiyi müəssisənin UNEC-in rektoruna müraciət məktubunu da 05 iyun 2025-ci il tarixinədək təqdim etməlidirlər.

To the attention of doctoral and dissertation candidates: Exams in “Specialty” and “General Scientific Foundations of Economics” will be held
16 MAY 2025
PhD examinations in the subjects “Specialty” and “General Scientific Foundations of Economics” will be organized for doctoral and dissertation candidates on June 23-25, 2025, at 10:00 a.m., in UNEC’s IV academic building (Abbas Sahhat 45A).
The assessment includes written and oral parts, lasting a total of 2 hours and 30 minutes. Answers to the ticket questions are written within 2 hours, followed by a 30-minute oral session before the examination board. Each exam ticket consists of 4 questions related to the specialty. The questions and answers must be written on the answer sheet. An additional 5th question related to the candidate’s dissertation topic will be asked orally by the committee members during the oral part and will not be written on the answer sheet. The examination committee members may also ask additional clarifying questions related to the exam ticket and the dissertation topic.
Each question is graded on a 10-point scale. The minimum passing score for the exam is 25 points.
To participate in the exams, candidates must send a signed and scanned application in PDF format, a copy of their ID card, and a copy of the official letter confirming that their dissertation topic has been approved by the Scientific Research Coordination Council of the Republic of Azerbaijan to [email protected] by June 5, 2025.
Candidates who are not UNEC doctoral students must also submit a request letter from the institution where the dissertation work is being carried out, addressed to the Rector of UNEC, along with the above documents by June 5, 2025.