Doktorant və dissertantların nəzərinə: “İxtisas” və “İqtisadın ümumelmi əsasları” fənləri üzrə imtahanlar keçiriləcək
16 MAY 2025
23-25 iyun 2025-ci il tarixlərində UNEC-in IV korpusunda (Abbas Səhhət 45A), saat 10.00-da doktorant və dissertantlar üçün “İxtisas” və “İqtisadın ümumelmi əsasları” fənləri üzrə fələsəfə doktoru imtahanları təşkil ediləcəkdir.
İmtahan yazılı və şifahi keçirilir. İmtahanın müddəti 2 saat 30 dəqiqədir. Doktorant sualları 2 saat ərzində cavab vərəqində yazılı, 30 dəqiqə ərzində imtahan komissiyasının üzvləri qarşısında şifahi qaydada cavablandırır. Hər bir imtahan bileti ixtisas üzrə 4 sualdan ibarətdir. İddiaçının biletində olan suallar və onlara verilən cavablar cavab vərəqində qeyd edilir. Doktorantın dissertasiya mövzusuna dair 5-ci sual imtahan komissiyası üzvləri tərəfindən ona şifahi cavablandırma zamanı verilir və cavab vərəqində qeyd edilmir. İmtahan komissiyasının üzvləri doktoranta biletə düşən suallar çərçivəsində və dissertasiya mövzusuna dair əlavə dəqiqləşdirici suallar verə bilərlər.
Hər bir sualın cavabı 10 ballıq şkala üzrə qiymətləndirilir. İmtahan üzrə keçid balı 25 baldır.
İmtahanlarda iştirak üçün tələb olunan ərizəni (imzalayıb SCAN edərək pdf formada), şəxsiyyət vəsiqəsinin surətini və dissertasiya mövzusunun Azərbaycan Respublikası Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurası tərəfindən təsdiqlənməsi barədə məktubun surətini 05 iyun 2025-ci il tarixinədək [email protected] e-mail ünvanına göndərilməsi xahiş olunur.
UNEC-in doktorantı olmayan şəxslər imtahana buraxılmaları üçün qeyd edilən sənədlərlə yanaşı dissertasiya işinin yerinə yetirildiyi müəssisənin UNEC-in rektoruna müraciət məktubunu da 05 iyun 2025-ci il tarixinədək təqdim etməlidirlər.

К сведению докторантов и диссертантов: Пройдут экзамены по дисциплинам «Специальность» и «Общенаучные основы экономики»
16 МАЯ 2025
23-25 июня 2025 года в IV корпусе  UNEC (Аббас Саххат 45A), в 10.00 часов для докторантов и диссертантов будут организованы экзамены на степень доктора философии по дисциплинам «Специальность» и «Общенаучные основы экономики».
Экзамен проводится письменно и устно. Продолжительность экзамена 2 часа 30 минут. Вопросы по докторантуре сдаются письменно на листе в течение 2 часов, устно перед членами экзаменационной комиссии в течение 30 минут. Каждый экзаменационный билет по специальности состоит из 4 вопросов. Вопросы, представленные претенденту в билетах и ответы к ним, отмечаются на листе ответов. Пятый вопрос по теме диссертации докторанта задается членами экзаменационной комиссии во время устного ответа и не отмечается в листе ответа. Члены экзаменационной комиссии могут задать докторанту дополнительные уточняющие вопросы в рамках вопросов билета и темы диссертации.
Ответ на каждый вопрос оценивается по 10-балльной шкале. Проходной балл экзамена 25 баллов.
Просьба, отправьте требуемую заявку на участие в экзаменах (подписанную и отсканированную в формате PDF), копию удостоверения личности и копию письма, подтверждающего утверждение темы диссертации Научно-исследовательским координационным советом Азербайджанской Республики, на адрес электронной почты [email protected]  до 5 июня 2025 года.
Для допуска к экзамену лицам, не являющимся докторантами UNEC, необходимо, помимо перечисленных выше документов, предоставить заявление на имя ректора UNEC с указанием учреждения, в котором выполнена диссертационная работа  до 5 июня 2025 года.