Avropa Azərbaycan Məktəbi və IDEA İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə 11 oktyabr 2025-ci il tarixində “EcoMind: Rethinking Education and Environment Together” (“EcoMind: Təhsili və Ətraf Mühiti Birlikdə Düşünmək”) adlı beynəlxalq konfrans keçiriləcək.Konfransın məqsədi davamlı inkişaf və ekoloji düşüncənin cəmiyyətin bütün sahələrinə, xüsusilə də təhsilə inteqrasiyasını təşviq etməkdir. Tədbir müxtəlif yaş və peşə qruplarından olan insanları – müəllimləri, məktəbliləri, universitet tələbələrini, valideynləri, ictimai fəalları və könüllüləri bir araya gətirərək təcrübə və bilik mübadiləsi üçün platforma yaradır.
Konfrans iştirakçıları arasında maarifləndirici təqdimatlar, müzakirələr və yeni yanaşmalarla davamlılıq düşüncəsinin formalaşmasına töhfə verilməsi nəzərdə tutulur.

11 октября 2025 года при совместной организационной поддержке Европейской Школы Азербайджана и Общественного Объединения IDEA состоится международная конференция под названием «EcoMind: Rethinking Education and Environment Together» (“EcoMind: вместе думать об образовании и окружающей среде»).
Целью конференции является оказание содействия интеграции устойчивого развития и экологического мышления во все сферы общества, в частности в образование. Мероприятие объединяя людей разных возрастных и профессиональных групп — учителей, школьников, студентов, родителей, общественных активистов, волонтеров, создает платформу для обмена опытом и знаниями.
Среди участников конференции предусматривается содействие формированию у участников мышления в области устойчивого развития посредством образовательных презентаций, дискуссий и новых подходов.