Konfrans gənc alim və tədqiqatçıların elmi ideyalarının, tədqiqat nəticələrinin və innovativ yanaşmalarının təqdim edilməsi üçün beynəlxalq akademik platforma rolunu oynayır.
Tədbir plenar iclaslar və 11 bölmə üzrə paralel sessiyalardan ibarət olacaq. Məruzələr azərbaycan, ingilis və rus dillərində təqdim edilə bilər. Konfrans hibrid (onlayn və oflayn) formatda təşkil olunacaq.
Konfrans çərçivəsində dəyirmi masalar, master-klasslar və sərgilər keçiriləcək. Təqdim olunan bütün məruzələr konfrans materiallarında dərc ediləcək.

Конференция играет роль международной академической платформы для предоставления молодыми учеными и исследователями своих научных идей, результатов исследований и инновационных подходов.
Мероприятие будет состоять из пленарных и параллельных сессий по 11 секциям. Доклады могут быть представлены на азербайджанском, английском и русском языках. Конференция будет организована в гибридном (онлайн и офлайн) формате.
В рамках конференции пройдут круглые столы, мастер-классы и выставки. Все доклады будут опубликованы в материалах конференции.