İkili əməkdaşlıq çərçivəsində Türkiyənin İstanbul Haliç Universitetinə mübadilə elan olunur
Non-Erasmus ikili əməkdaşlıq çərçivəsində Türkiyənin İstanbul Haliç Universitetində mübadilə proqramına sənəd qəbulu elan olunur.
Proqram çərçivəsində UNEC tələbələri 2023/2024-cü tədris ilinin yaz semestrində Türkiyədə təhsillərini türk və ya ingilis dilində davam edəcəklər. Mübadilə proqramının şərtlərinə əsasən, xarici universitetə təhsil haqqı ödənilmir. Tələbələr yalnız yol və yaşayış xərclərini qarşılayacaqlar. Namizədlərin seçimi ayrılmış yerlərin sayı üzrə təqdim olunmuş sənədlər əsasında, müsabiqə yolu ilə aparılacaq.
Seçiləcək tələbə sayı: 10 nəfər
• Tələbələrin orta balı (ÜÖMG) – 70-dən yuxarı olmalı;
• Türk və ya ingilis dilini sərbəst bilməli.
• Müvafiq dil sertifikatı
• Dil biliyini təsdiq edən sənəd (olduğu təqdirdə IELTS, TOEFL və ya müvafiq fakültələrdə ingilis və ya türk dilində təhsil aldığını göstərən sənəd).
Fakültələr haqqında məlumat (bakalavr):
https://halic.edu.tr/tr/akademik/fakulteler
Fakültələr haqqında məlumat (magistr):
https://halic.edu.tr/tr/akademik/enstituler/lisansustu-egitim-enstitusu
Son müraciət tarixi: 25 dekabr, 2023-cü il.
Sənədlər göstərilən ardıcıllıqla bir “pdf” sənədi şəklində [email protected] elektron poçt ünvanına təqdim olunmalıdır (sənədləri ayrı-ayrı pdf sənədlərində göndərən tələbələrin müraciətlərinə baxılmayacaqdır). Elektron məktubu göndərərkən başlıq hissəsində universitetin «Haliç Universiteti» yazılmalıdır.

Within the framework of bilateral cooperation, an exchange to Istanbul Halic University of Turkiye is announced
11 DECEMBER 2023
Admission to the exchange program at Halic University in Istanbul, Turkey, is announced within the framework of non-Erasmus bilateral cooperation.
Within the framework of the program, UNEC students will continue their studies in Turkey in the spring semester of the 2023/2024 academic year in Turkish or English. Under the terms of the exchange program, the foreign university tuition fee is waived. Students will only cover travel and accommodation expenses. Candidates will be selected through a competition based on the submitted documents based on the number of allocated seats.
Number of students to be shortlisted: 10 people
• Students’ GPA should be above 70;
• Must be fluent in Turkish or English.
• ·Appropriate language certificate
• ·Academic transcript
• Proof of language proficiency (if applicable, IELTS, TOEFL or proof of studies in English or Turkish at relevant faculties).
• ·CV (in English)
• Passport (if not available, ID card)
Information about faculties (bachelor): https://halic.edu.tr/tr/akademik/fakulteler
Information about faculties (master): https://halic.edu.tr/tr/akademik/enstutler/lisansustu-egitim-enstitusu
Application Deadline: December 25, 2023.
Documents in the form of a “pdf” document in the order indicated
must be submitted to the e-mail address [email protected] (applications of students who send documents in separate pdf files will not be considered). When sending an e-mail, the title of the university should be written “Halic University”.