İkili əməkdaşlıq çərçivəsində Türkiyənin İstanbul Haliç Universitetinə mübadilə elan olunur
Non-Erasmus ikili əməkdaşlıq çərçivəsində Türkiyənin İstanbul Haliç Universitetində mübadilə proqramına sənəd qəbulu elan olunur.
Proqram çərçivəsində UNEC tələbələri 2023/2024-cü tədris ilinin yaz semestrində Türkiyədə təhsillərini türk və ya ingilis dilində davam edəcəklər. Mübadilə proqramının şərtlərinə əsasən, xarici universitetə təhsil haqqı ödənilmir. Tələbələr yalnız yol və yaşayış xərclərini qarşılayacaqlar. Namizədlərin seçimi ayrılmış yerlərin sayı üzrə təqdim olunmuş sənədlər əsasında, müsabiqə yolu ilə aparılacaq.
Seçiləcək tələbə sayı: 10 nəfər
• Tələbələrin orta balı (ÜÖMG) – 70-dən yuxarı olmalı;
• Türk və ya ingilis dilini sərbəst bilməli.
• Müvafiq dil sertifikatı
• Dil biliyini təsdiq edən sənəd (olduğu təqdirdə IELTS, TOEFL və ya müvafiq fakültələrdə ingilis və ya türk dilində təhsil aldığını göstərən sənəd).
Fakültələr haqqında məlumat (bakalavr):
https://halic.edu.tr/tr/akademik/fakulteler
Fakültələr haqqında məlumat (magistr):
https://halic.edu.tr/tr/akademik/enstituler/lisansustu-egitim-enstitusu
Son müraciət tarixi: 25 dekabr, 2023-cü il.
Sənədlər göstərilən ardıcıllıqla bir “pdf” sənədi şəklində [email protected] elektron poçt ünvanına təqdim olunmalıdır (sənədləri ayrı-ayrı pdf sənədlərində göndərən tələbələrin müraciətlərinə baxılmayacaqdır). Elektron məktubu göndərərkən başlıq hissəsində universitetin «Haliç Universiteti» yazılmalıdır.

В рамках двустороннего сотрудничества объявлен обмен в Стамбульский университет Халич Турции
В рамках программы двустороннего сотрудничества NonErasmus объявляется прием документов на программу обмена Стамбульского университета Халич Турции.
В рамках программы студенты UNEC в весенний семестр 2023/2024 учебного года продолжат учебу в Турции на турецком или английском языке. условиям программы обмена плата за учебу в зарубежном университете не производится. Студенты покрывают только расходы на проезд и проживание. Отбор кандидатов будет осуществляться путем конкурса на основе поданных документов по количеству выделенных мест.
Количество студентов, которые будут выбраны: 10 человек
Ступень образования: студенты, обучающиеся на ступени бакалавриата или магистратуры
• Средний балл студентов (ОСПУ) – выше 70;
• Свободное владение турецким или английским языком.
• Соответствующий языковой сертификат
• Документ, подтверждающий знание языка (при наличии IELTS,TOEFLили документ, подтверждающий учебу на английском или турецком языке на соответствующем факультете).
• Паспорт (при отсутствии удостоверение личности
Информация о факультетах (бакалавр): https://halic.edu.tr/tr/akademik/fakulteler
Информация о факультетах (магистратура): https://halic.edu.tr/tr/akademik/enstituler/lisansustu-egitim-enstitusu
Крайний срок обращения: 25 декабря 2023 год.
Документы в указанной последовательности в виде документа «pdf» необходимо представить на адрес электронной почты [email protected]  (заявки студентов, приславших документы в отдельных файлах pdf, рассматриваться не будут). При отправке электронного письма в названии университета следует написать «Университет Халича».