Proqram çərçivəsində 2015/2016-cı tədris ili üçün tələbə, magistrant və doktorantların mübadiləsi həyata keçiriləcək. Tələbə, magistrant və doktorantlar bir və ya iki semestr ərzində Türkiyənin müvafiq universitetlərində  təhsil ala bilərlər.
Mübadilə ilə bağlıbütün xərclər YÖK təqaüdü hesabınaödəniləcək. Proqramda ADİU-nun bütün fakultələrində təhsil alan tələbə, magistrant və doktorantlariştirak edə bilərlər.
1. I, II, III kursda təhsil alan tələbələr üçün – minimum orta qiymət 75 (100 ballıq qiymətləndirmə sistemində);
2. Magistrantlar və doktorantlar üçün – minimum orta qiymət 80 (100 ballıq qiymətləndirmə sistemində);
3. İngilis dilində təhsil almaq istəyənlər üçün sertifikat (IELTS/TOEFL).
Poqramda iştirak etmək istəyənlər Müraciət Formasını doldurub aprelin 3-dək ADİU-nun Beynəlxalq Əlaqələr Departamentinə təqdim etməlidirlər.
Əlaqələndirici şəxslər:
Afət Ələkbərova, Beynəlxalq Əlaqələr Departamentinin əməkdaşı, tel.: 012 4926045; e-mail: [email protected]
Ziba Ağayeva, Beynəlxalq Əlaqələr Departamentinin əməkdaşı, tel: 012 4926045; e-mail:[email protected]
Proqramla bağlı daha ətraflı məlumat www.mevlana.yok.gov.tr ünvanından əldə oluna bilər.
Qeyd: 16 Mart 2015-ci il tarixində saat 15.00-da ADİU-nun əsas tədris binasının Kiçik akt zalında Mevlana Proqramının təqdimatı keçiriləcək.

Admission of the documents for the “Mevlana Exchange Program” realized by the Higher Ministry of Education of the Republic of Turkey has been announced.
The exchange of undergraduate, graduate and doctoral students for 2015/2016 academic years are to be realized within the framework of the program. Undergraduate, graduate and doctoral students will be able to study in the appropriate Universities of Turkey within a term or two.
All costs associated with the exchange program will be paid at the expense of Higher Ministry of Education. Undergraduate, graduate and doctoral students studying at all schools of ASUE can participate in the program.
Participants should meet the following requirements:
1. Minimum average of points 75 (100 point assessment system) for a I, II and III year students;
2. Minimum average of points 80 (100 point assessment system) for the graduate and doctoral students;
3. To get training in English certificates of IELTS/ TOEFL;
Deadline for submission of the filled Application Form to the International Relations Department of ASUE is April 03 2015.