“Mühəndislik və Tətbiqi Elmlərin Aktual Problemləri” I beynəlxalq elmi-praktiki konfrans (ICCPEAS 2025) keçiriləcək
04 OKTYABR 2025
27-29 noyabr 2025-ci il tarixlərində UNEC-də “Mühəndislik və Tətbiqi Elmlərin Aktual Problemləri” adlı I beynəlxalq elmi-praktiki konfrans (ICCPEAS 2025) keçiriləcək.
Konfransın Proqram Komitəsi təqdim olunan məqalələrin həm fundamental, həm də tətbiqi əhəmiyyətinə böyük önəm verir. Konfransın mövzuları mühəndislik və tətbiqi elm sahələrinin geniş spektrini, o cümlədən elektrik və elektronika mühəndisliyi, ekologiya mühəndisliyi, mexanika mühəndisliyi, sənaye mühəndisliyi, qida mühəndisliyi, kompüter mühəndisliyi, bərpa olunan enerji texnologiyaları və materialşünaslığı bir tədbir çərçivəsində birləşdirmək imkanı yaradır.
Tezislər toplusu və konfrans materialları çap formatında nəşr olunacaq, onların elektron versiyası konfransın rəsmi saytında yerləşdiriləcək. 4-8 səhifəlik tam mətn materiallar konfrans başa çatdıqdan sonra rəsmi websaytda elektron versiyadaya yımlanacaqdır.
Konfransın Elm Komitəsi tərəfindən seçilmiş məqalələrin müəlliflərinə Scopusda indekslənən UNEC Journal of Engineering and Applied Sciences (www.unec-jeas.com) və Applied Solar Energy (https://link.springer.com/journal/11949) jurnallarında nəşr olunmaq üçün təkliflər  (seçilmiş işlərin müəlliflərinə tam məqalələrin təqdim edilməsi üçün dəvət və təlimatlar) göndəriləcəkdir.
• Qeydiyyatın son tarixi: 30 oktyabr 2025
• Tezislərin təqdim olunması üçün son tarix: 30 oktyabr 2025
• Tam məqalələrin təqdim olunması üçün son tarix: 15 noyabr 2025
• Qəbul barədə məlumat: 20 noyabr 2025
ICCPEAS konfransı və təqdimat qaydaları haqqında daha ətraflı məlumat üçün konfransın rəsmi saytına keçid: https://iccpeas.com/.
Konfrans hibrid formatda (ənənəvi və online) təşkil olunacaqdır. Sizin iştirakınızı və qiymətli elmi töhfələrinizi səbirsizliklə gözləyirik.

The Conference Program Committee attaches great importance to both the fundamental and applied significance of the submitted papers. The conference provides a unique opportunity to unite a wide range of topics within engineering and applied sciences, including electrical and electronics engineering, environmental engineering, mechanical engineering, industrial engineering, food engineering, computer engineering, renewable energy technologies, and materials science within a single event.
The book of abstracts and the conference Proceedings will be published in print, and their electronic versions will be available on the official conference website. Full-text papers (4–8 pages) will be uploaded to the website after the conclusion of the conference.
Authors of selected papers, as determined by the Scientific Committee, will be invited to submit their full manuscripts for publication in Scopus-indexed journals, including the UNEC Journal of Engineering and Applied Sciences (www.unec-jeas.com) and Applied Solar Energy (https://link.springer.com/journal/11949). Detailed submission instructions and invitations will be sent to the corresponding authors.
For detailed information about ICCPEAS 2025 and submission guidelines, please visit the official website: https://iccpeas.com/.
The conference will be held in a hybrid format (on-site and online). We look forward to your participation and valuable scientific contributions.