“Ömürboyu Təhsil və Liderlik” (ICLEL 2025) mövzusunda beynəlxalq konfrans keçiriləcək
Cari ilin 2-4 iyul tarixlərində Litvanın Kaunas şəhərində yerləşən Vytautas Magnus Universitetində 11-ci Beynəlxalq “Ömürboyu Təhsil və Liderlik” Konfransı (ICLEL 2025) keçiriləcəkdir.
Konfransın məqsədi ömürboyu təhsil, liderlik və bu sahəyə aid müxtəlif elm sahələrində aparılan tədqiqatların beynəlxalq müstəvidə təqdim olunması və akademik əməkdaşlıqların qurulmasıdır. ICLEL 2025 konfransı iki əsas bölmədən ibarət olacaq:
• Bölmə A: Ömürboyu təhsil, fiziologiya təhsili, dil təhsili və liderlik
• Bölmə B: Biznes, idarəetmə, iqtisadiyyat, turizm, sağlamlıq və marketinq
Konfrans hibrid formatda təşkil olunacaq və iştirakçılara aşağıdakı təqdimat növləri üzrə çıxış etmə imkanı veriləcək:
• Sözlü təqdimatlar
• Poster təqdimatlar
• Onlayn (virtual) təqdimatlar
Konfransın dili ingilis dilidir. Bununla yanaşı, kifayət qədər iştirakçı olduğu təqdirdə türk dili üzrə təqdimat qrupları da təşkil oluna bilər.

Состоится международная конференция на тему «Непрерывное обучение и лидерство» (ICLEL 2025)
2-4 июля текущего года в университете Витовта Великого в Каунасе, Литва состоится 11-я Международная конференция «Непрерывное обучение и лидерство» (ICLEL 2025).
Целью конференции является представление в международной плоскости непрерывного обучения, лидерства и исследований, проводимых в различных научных направлениях, связанных с этой областью и установление академического сотрудничества. Конференция ICLEL 2025 будет состоять из двух основных секций:
• Секция A: Непрерывное образование, физиологическое образование, языковое образование и лидерство
• Секция B: Бизнес, управление, экономика, туризм, здравоохранение и маркетинг
Конференция будет организована в гибридном формате, участникам будет предоставлена ​​возможность выступить с докладами следующих типов:
• Устные презентации
• Постерные презентации
• Онлайн (виртуальные) презентации
Язык конференции английский. Наряду с этим, при наличии достаточного количества участников могут быть организованы презентационные группы на турецком языке.