Sankt Peterburq Dövlət İqtisad Universitetində (UNECON) mübadilə proqramına sənəd qəbulu elan olunur
01 FEVRAL 2024
Non-Erasmus ikili əməkdaşlıq çərçivəsində Rusiya Federasiyasının Sankt Peterburq Dövlət İqtisad Universitetində (UNECON) mübadilə proqramına sənəd qəbulu elan olunur.
Proqram çərçivəsində UNEC-in bakalavriat təhsil pilləsi üzrə Beynəlxalq ticarət və logistika ixtisasının tələbələri 2023/2024-cü tədris ilinin yaz semestrində Sankt Peterburq şəhərində təhsillərini rus dilində davam edəcəklər. Mübadilə “Dəmir yolu nəqliyyatının logistikası” proqramı istiqamətində həyata keçirilir. Mübadilə proqramının şərtlərinə əsasən, xarici universitetə təhsil haqqı ödənilmir. Həmçinin UNECON tələbələri əcnəbi tələbələr üçün yataqxanada pulsuz yer ilə də təmin edəcəkdir. Tələbələr yalnız yol və gündəlik xərclərini qarşılayacaqlar. Namizədlərin seçimi ayrılmış yerlərin sayı üzrə təqdim olunmuş sənədlər əsasında, müsabiqə yolu ilə aparılacaq.
Seçiləcək tələbə sayı: 4 nəfər
Təhsil pilləsi: bakalavriatura
İxtisas: Beynəlxalq ticarət və logistika
• Tələbələrin orta balı (ÜÖMG) – 70-dən yuxarı olmalı;
• Rus dilini sərbəst bilməli.
• Akademik transcript;
• Dil biliyini təsdiq edən sənəd (olduğu təqdirdə və ya müvafiq ixtisasda rus dilində təhsil aldığını göstərən sənəd);
• CV;
• Pasport (mövcud olmadığı halda şəxsiyyət vəsiqəsi).
Son müraciət tarixi: 7 fevral, 2024-cü il.
Sənədlər göstərilən ardıcıllıqla bir “pdf” sənədi şəklində [email protected] elektron poçt ünvanına təqdim olunmalıdır (sənədləri ayrı-ayrı pdf sənədlərində göndərən tələbələrin müraciətlərinə baxılmayacaqdır). Elektron məktubu göndərərkən başlıq hissəsində universitetin adı – «UNECON» yazılmalıdır.

Admission to the exchange program at St. Petersburg State University of Economics (UNECON) is announced
01 FEBRUARY 2024
Within non-Erasmus bilateral cooperation, the application for the exchange program at the St. Petersburg State University of Economics (UNECON) of the Russian Federation is announced.
Within the framework of the program, students of UNEC’s undergraduate level of International trade and logistics will continue their studies in Russian in the spring semester of the 2023/2024 academic year in Saint Petersburg. The exchange is carried out on the ” Logistics on Railway transport ” program. Under the terms of the exchange program, the foreign university tuition fee is waived. Also, UNECON will provide students with free accommodation in the dormitory for foreign students. Students will only cover travel and per diem expenses. Candidates will be selected through a competition based on the submitted documents based on the number of allocated seats.
Number of students to be selected: 4 people
Education level: bachelor’s degree
Specialization: International trade and logistics
• Students’ average score (GPA) should be above 70;
• Must be fluent in Russian.
• Academic transcript;
• A document confirming language knowledge (if any, or a document showing that he has studied Russian in a relevant specialty);
• CV;
• Passport (identity card if not available).
Application Deadline: February 7, 2024.
The documents should be submitted in the form of one “pdf” document in the specified order to the e-mail address [email protected] (applications of students who send documents in separate pdf documents will not be considered). When sending an e-mail, the name of the university – “UNECON” should be written in the subject line.