Sankt Peterburq Dövlət İqtisad Universitetində (UNECON) mübadilə proqramına sənəd qəbulu elan olunur
01 FEVRAL 2024
Non-Erasmus ikili əməkdaşlıq çərçivəsində Rusiya Federasiyasının Sankt Peterburq Dövlət İqtisad Universitetində (UNECON) mübadilə proqramına sənəd qəbulu elan olunur.
Proqram çərçivəsində UNEC-in bakalavriat təhsil pilləsi üzrə Beynəlxalq ticarət və logistika ixtisasının tələbələri 2023/2024-cü tədris ilinin yaz semestrində Sankt Peterburq şəhərində təhsillərini rus dilində davam edəcəklər. Mübadilə “Dəmir yolu nəqliyyatının logistikası” proqramı istiqamətində həyata keçirilir. Mübadilə proqramının şərtlərinə əsasən, xarici universitetə təhsil haqqı ödənilmir. Həmçinin UNECON tələbələri əcnəbi tələbələr üçün yataqxanada pulsuz yer ilə də təmin edəcəkdir. Tələbələr yalnız yol və gündəlik xərclərini qarşılayacaqlar. Namizədlərin seçimi ayrılmış yerlərin sayı üzrə təqdim olunmuş sənədlər əsasında, müsabiqə yolu ilə aparılacaq.
Seçiləcək tələbə sayı: 4 nəfər
Təhsil pilləsi: bakalavriatura
İxtisas: Beynəlxalq ticarət və logistika
• Tələbələrin orta balı (ÜÖMG) – 70-dən yuxarı olmalı;
• Rus dilini sərbəst bilməli.
• Akademik transcript;
• Dil biliyini təsdiq edən sənəd (olduğu təqdirdə və ya müvafiq ixtisasda rus dilində təhsil aldığını göstərən sənəd);
• CV;
• Pasport (mövcud olmadığı halda şəxsiyyət vəsiqəsi).
Son müraciət tarixi: 7 fevral, 2024-cü il.
Sənədlər göstərilən ardıcıllıqla bir “pdf” sənədi şəklində [email protected] elektron poçt ünvanına təqdim olunmalıdır (sənədləri ayrı-ayrı pdf sənədlərində göndərən tələbələrin müraciətlərinə baxılmayacaqdır). Elektron məktubu göndərərkən başlıq hissəsində universitetin adı – «UNECON» yazılmalıdır.

В Санкт-Петербургском государственном экономическом университете (UNECON) объявляется прием документов на программу обмена
01 ФЕВРАЛЯ 2024
В рамках двойного сотрудничества NonErasmus в Санкт-Петербургском государственном экономическом университете (UNECON) Российской Федерации объявляется прием документов на программу обмена.
В рамках программы студенты бакалавриата UNEC по специальности «Международная торговля и логистика» продолжат обучение на русском языке в весеннем семестре 2023/2024 учебного года в городе Санкт-Петербург. Обмен осуществляется по программе «Логистика железнодорожного транспорта». По условиям программы обмена плата за обучение в зарубежном вузе не взимается. Также студенты UNECON будут обеспечены бесплатным проживанием в общежитии для иностранных студентов. Студенты будут покрывать расходы только на проезд и суточные расходы. Отбор кандидатов будет осуществляться путем конкурса на основе представленных документов по количеству выделенных мест.
Количество студентов, которые будут выбраны: 4 человека
Ступень образования: бакалавриат
Специальность: Международная торговля и логистика
• Средний балл студентов (ОСПУ) – выше 70;
• Свободное владение русским языком.
• Академический транскрипт;
• Документ, подтверждающий знание языка (при наличии, или документ, подтверждающий обучение на русском языке по соответствующей специальности);
• CV;
• Паспорт (при отсутствии удостоверение личности).
Крайний срок обращения: 7 февраля 2024 год.
Документы должны быть представлены в указанной последовательности в виде документа «pdf», на адрес электронной почты [email protected] (заявки студентов, отправивших документы отдельными документами в формате pdf, рассматриваться не будут). При отправке электронного письма в теме письма необходимо указать название университета «UNECON».