Tələbələrin üçün təqaüd proqramı
teqaud_progAzərbaycan aparıcı bank və maliyyə portallarından olan Banco.az ölkə universitetlərində təhsil alan tələbələr üçün təqaüd proqramı elan edir.
Gənclərin, tələbələrin iqtisadiyyat, bank və maliyyə sahəsində biliklərinin arıtırlmasına, maarifləndirmə tədbirlərinə böyük önəm və dəstək verən ölkənin aparıcı maliyyə portalı olan Banco.az – “Banco.az Scholarship” tələbə təqaüd proqramını elan edir!
Təqaüd proqramının məqsədi istedadlı tələbələri həvəsləndirmək, eləcə də, dövlət və qeyri-dövlət sektorları üçün güclü insan resurslarını təmin etmək, onları tanıtmaq və mükafatlandırmaqdır. Layihədə yalnız Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin əyani şöbələrində, iqtisad yönümlü ixtisaslar (iqtisadiyyat, maliyyə, biznesin idarə edilməsi və digər ixtisaslar) üzrə təhsil alan bakalavr pilləsinin II və III kurs tələbələri iştirak edə bilərlər.
Layihədə iştirak etmək istəyən tələbələr aşağıda qeyd olunan üç mövzudan birinin ətrafında Azərbaycan dilində araşdırma xarakterli esse yazmalı və öz CV anketini qeyd olunan ünvana göndərməlidir. İkinci mərhələdə isə iştirakçılar müsahibədən keçməlidirlər.
Mözvular:
• Gələcəyin bankları. Bankçılığın gələcək perspektivləri və inkişaf imkanları.
• Gələcəyin peşələri – Robotlar və texnologiya dünya iqtisadiyyatını və həyatımızı necə dəyişəcək?
• Blochain texnologiyası və bu texnologiyanın dövlət və özəl qurumlarda tətbiqi imkanları
Esse və CV-ləri [email protected] ünvanına göndərə bilərsiniz.
Son müraciət tarixi: 31 mart 2018-ci il
Qeyd edək ki, layihə çərçivəsində keçirilən müsabiqədə qalib gələn 1 tələbəyə 1 il müddətində hər ay 100 AZN məbləğində təqaüd veriləcək.

Стипендиальная программа для студентов
Ведущий банк Азербайджана и  Banco.az   один из финансовых порталов объявляет стипендиальную программу для студентов, получающих образование в университетах страны.
Banco.az – “Banco.azScholarship”, ведущий финансовый портал страны, который придает большое значение и оказывает поддержку в повышении знаний молодежи и проведении просветительских мероприятий в сфере экономики, банковского дела и финансов, объявляет студенческую стипендиальную программу!
Целью стипендиальной программы является стимулирование способных студентов, а также обеспечение сильными человеческими ресурсами государственные и негосударственные секторы, признание и премирование их.  В проекте могут принять участие лишь студенты II и III курсов ступени бакалавра, получающие образование экономического профиля (экономика, финансы, управление бизнесом и другие специальности) на очных отделениях высших учебных заведений Азербайджана.
Студенты, желающие принять участие в проекте, должны написать на азербайджанском языке исследовательского характера эссе вокруг одной из указанных трех тем  и отправить свою анкету CV на указанный адрес. На втором этапе участники должны пройти собеседование.
Темы:
• Банки будущего. Перспективы и возможности развития банковского дела.
• Будущие профессии – Как изменят мировую экономику и нашу жизнь роботы и технологии?
• Технология блокчейна и возможности применения этой технологии в государственных и частных структура.
Эссе и CV можно направить на адрес  [email protected] .
Крайний срок обращения: 31 марта 2018 год
Следует отметить, что 1 студенту, победившему на  конкурсе, проведенном в рамках проекта, ежемесячно в течение года будет выдаваться стипендия в размере 100 AZN.