UNEC-də İqtisadiyyat və Sosial Elmlər Sahəsində Tədqiqatçıların I Beynəlxalq Konfransı keçiriləcək
16-17 dekabr 2024-cü il tarixlərində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Müasir dövrün trendləri: yaşıl iqtisadiyyat və dayanıqlı inkişaf” mövzusunda İqtisadiyyat və Sosial Elmlər sahəsində Tədqiqatçıların I Beynəlxalq Konfransı (ICRESS – 2024) keçiriləcək.
İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin təşkilatçılığı ilə keçiriləcək konfrans “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili”nə, COP-29-a və “Yaşıl UNEC” ilinə töhfə vermə məqsədi daşıyır.
Konfransda iştirak etmək üçün müvafiq mövzu üzrə məqalələr (azərbaycan, türk, rus və ingilis dillərində) 01 noyabr 2024-cü il tarixinədək [email protected] ünvanına göndərilməlidir.
Konfransın bölmələri aşağıdakı  mövzuları əhatə edir:
1. Yaşıl inkişaf və yaşıl iqtisadiyyata transformasiya
2. Yaşıl iqtisadiyyat və innovasiyalar
3. Ətraf mühitin dayanıqlılığı və rəqabətqabiliyyətli iqtisadiyyat
4. Yaşıl idarəetmə və sosial rifah cəmiyyəti
5. Bərpa olunan enerji və ekoloji dayanılılıq
6. Ekoloji davamlılıq və yaşıl idarəetmə
7. Yaşıl iqtisadiyyat və regional idarəetmə
8. Dayanıqlı inkişaf və yaşıl iqtisadiyyatın statistik qiymətləndirilməsi
9. Təhsil, insan kapitalı və inklüzivlik
Məqalələrin tərtib olunması qaydaları:
• Təqdim olunacaq məruzənin səhifə sayı minimum 5, maksimum 8 səhifə ola bilər.
• Konfransa təqdim olunacaq elmi işinizin başlığı Times New Roman 14 şrifti ilə, sözlərin yalnız ilk hərfləri böyük olmaqla, Bold, Center formatında yazılır;
• Müəllifin məlumatları (adı, ata adı, soyadı, iş yeri, e-mail ünvanı, əlaqə telefonu) Times New Roman 12 şrifti, Bold, Center formatında məruzə başlığının altında yazılır;
• Tədqiqatın əsas mətn hissəsi Times New Roman 12 şrifti, sətir aralığı 1.15, paraqraf aralığı öncə və sonra 6 pt, hər başlıqdan sonra bir sətr boşluq buraxılacaq şəkildə yazılmalıdır.
• Hər bir məruzənin yazıldığı dildə xülasəsi ilə yanaşı ingilis dilində də xülasəsi olmalıdır.
• Xülasələr minimum 150, maksimum 200 söz olmaqla, Times New Roman 12 şrift, sətir aralığı 1.15, justified formatında yazılır.
• Tədqiqatın minimum 3, maksimum 5 sözdən ibarət açar sözləri yer almalıdır. Açar sözlərin ingiliscəsi eyni zamanda ingilis dilində xülasədən sonra da qeyd olunmalıdır.
Konfransa göndərilən məqalələrin yazı qaydalarına tələblər haqqında nümunəni https://shorturl.at/exWhv linki vasitəsilə də əldə etmək olar.
Təşkilat Komitəsi konfransın mövzusuna uyğun gəlməyən, qoyulan tələblərə cavab verməyən və aktual hesab edilməyən məruzələri qəbul etməyə bilər.
Konfransda yalnız canlı və ya onlayn qaydada çıxış edən müəlliflərin məqalələri toplu kitabında nəşr olunacaq. Qəbul edilən bütün məqalələrin xülasələri “Xülasələr toplusu”nda yer alacaqdır. Plagiatdan keçməyən məqalələr qəbul olunmur.

The First International Conference of Researchers in Economics and Social Sciences to be held at UNEC
10 SEPTEMBER 2024
On December 16-17, 2024, the Azerbaijan State University of Economics (UNEC) will host the First International Conference of Researchers in Economics and Social Sciences (ICRESS – 2024) on the topic “Trends of the Modern Era: Green Economy and Sustainable Development.”
The conference, organized by the Faculty of Economics and Management, aims to contribute to the “Year of Solidarity for a Green World,” COP-29, and the “Green UNEC” initiative.
To participate in the conference, articles on relevant topics (in Azerbaijani, Turkish, Russian, or English) should be submitted to [email protected] by November 1, 2024.
The conference sections cover the following topics:
• Green development and transformation towards a green economy
• Green economy and innovations
• Environmental sustainability and competitive economy
• Green governance and a socially prosperous society
• Renewable energy and ecological resilience
• Ecological sustainability and green management
• Green economy and regional governance
• Statistical evaluation of sustainable development and the green economy
• Education, human capital, and inclusivity
Article Submission Guidelines:
• Articles should be a minimum of 5 and a maximum of 8 pages.
• The title of the paper should be written in Times New Roman, font size 14, with the first letters of each word capitalized, bold, and centered.
• Author details (first name, middle name, last name, workplace, email address, and contact number) should be written in Times New Roman, font size 12, bold, and centered below the title.
• The main text of the article should be in Times New Roman, font size 12, with a line spacing of 1.15 and paragraph spacing of 6 pt before and after. Leave one blank line after each heading.
• Each article should include an abstract in the language of the article, as well as in English.
• Abstracts should be a minimum of 150 and a maximum of 200 words, written in Times New Roman, font size 12, with a line spacing of 1.15, justified.
• The article should include 3 to 5 keywords. Keywords in English should also be provided after the English abstract.
A sample of the article formatting requirements can be accessed via this link.
The Organizing Committee reserves the right to reject submissions that do not meet the outlined requirements, are deemed irrelevant, or do not align with the conference’s themes.
Only articles presented live or online will be published in the conference proceedings. Abstracts of all accepted articles will be included in the “Abstracts Collection.” Articles that fail plagiarism checks will not be accepted.