UNEC-ə bərpa olunmaq istəyənlərin nəzərinə!
“Ali təhsil müəssisələrinin bakalavriat və magistratura səviyyələrində, tibb təhsilinin əsas tibb təhsili üzrə təhsilalanların köçürülməsi, xaric edilməsi, bərpa olunması və akademik məzuniyyət götürülməsinə dair Qaydalar”ına əsasən, xaric olan təhsilalanların bərpası xaric olma tarixindən 15 il müddətində qış və yay tətili dövründə həyata keçirilir.
“Akademik məzuniyyətdən qayıdan və xaric olmuş təhsilalanların Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinə (UNEC) bərpası haqqında Qaydalar”a əsasən, bərpa üçün ərizələr 05 yanvar 2026-cı il tarixindən 03 fevral 2026-cı il tarixinədək qəbul edilir.
• rektorun adına yazılmış ərizə ( fakültə, ixtisas, təhsil ili, xaric olunma tarixi, e-mail adres, əlaqə nömrəsi dəqiq göstərilməklə);
• şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti (soyad dəyişildiyi halda dəyişilmə haqqında müvafiq sənədin surəti əlavə olunmalıdır);

Согласно «Правилам перевода, отчисления, восстановления и академического отпуска обучающихся на уровне бакалавриата и магистратуры высших учебных заведений базового медицинского образования», восстановление отчисленных студентов осуществляется во время зимних и летних каникул в течение 15 лет с даты отчисления.
Согласно «Правилам восстановления студентов, вернувшихся из академического отпуска и отчисленных из Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC)», заявления о восстановлении принимаются с 5 января 2026 года по 3 февраля 2026 года.
- заявление на имя ректора (с точным указанием факультета, специальности, года обучения, даты отчисления, адреса электронной почты, контактного телефона);
- копия удостоверения личности (если фамилия изменена, необходимо приложить копию соответствующего документа об изменении);