Avropa İttifaqının Horizon Avropa proqramı (Horizon Europe) çərçivəsində maliyyələşdirilən COST (The European Cooperation in Science and Technology) təşkilatı ilə bağlı informasiya sessiyası keçiriləcək.Tədbir 28 yanvar, saat 11:00-da Zoom platforması üzərindən təşkil olunacaq.
Tədbiri Avropa Tədqiqat Mərkəzi və COST üzrə milli əlaqələndirici şəxs, Azərbaycan Milli Antidoping Agentliyinin Elm şöbəsinin müdiri İlham Hümbətov aparacaq. Görüşdə COST proqramı çərçivəsində tam maliyyələşdirilən Avropanın yay və qış məktəblərində, eləcə də elmi konfranslarda iştirak, elmi tədqiqatların avropalı partnyorlarla birgə aparılması imkanları, eləcə də Horizon Avropa proqramında iştirakla bağlı ətraflı məlumat veriləcək.
COST proqramı doktorant, müəllim və professor heyəti üçün nəzərdə tutulub. Onlayn sessiya zamanı iştirakçıların sualları cavablandırılacaq.
İştirak etmək istəyən şəxslərdən ad, soyad və vəzifəsini [email protected] elektron ünvanına 27 yanvar tarixinə qədər göndərmələri xahiş olunur.

To the attention of UNEC doctoral students, and the academic staff: an event on COST
An information session on COST (The European Cooperation in Science and Technology), funded by the European Union’s Horizon Europe program, will be held.
The event will be held on January 28, at 11:00 on the Zoom platform.
The event will be hosted by Ilham Humbatov, National Coordinator for the European Research Center and COST, Head of the Science Department of the Azerbaijan National Anti-Doping Agency. The meeting will provide detailed information on participation in European summer and winter schools, as well as scientific conferences, fully funded under the COST program, opportunities for joint research with European partners, as well as participation in the Horizon Europe program.
The COST program is designed for doctoral students, teachers and professors. Participants’ questions will be answered during the online session.
Those wishing to participate are asked to send their name, surname and position to [email protected] by January 27.