1948-ci il dekabrın 3-də Bakı şəhərində аnаdаn оlmuşdur.
1966-cı ildə Azərbaycan Dövlət  Universitetinin (indiki Bakı Dövlət Universitetinin) filologiya fakültəsinə daxil olmuş;
1971-ci ildə həmin fakültəni bitirmişdir. Təyinatla Siyəzən şəhəri 1 saylı orta məktəbinə dil və ədəbiyyat müəllimi təyin olunmuşdur.
1973-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Azərbaycan dili” kafedrasına  baş laborant vəzifəsinə təyin olunmuşdur.
1991-cı ildə Bakı Dövlət Universitetində “Mirzə İbrahimovun hekayə yaradıcılığında realizm” mövzusunda dissertasiya işini müdafiə edərək filologiya elmləri namizədi elmi dərəcəsini almışdır. 1995-ci ildə  Azərbaycan Respublikası Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən dosent adına layiq görülmüşdür.

She was born on December 3, 1948 in Baku.
In 1966 she entered the faculty of “Philology” of Azerbaijan State University. (now Baku State University)
In 1971 she graduated from that faculty. She was appointed Language and Literature Teacher at secondary school  1 of Siyazan city.
In 1973   she was appointed head laboratory assistant   of the chair of “Azerbaijani language” of Azerbaijan State University of Economics.
In 1991, she defended her dissertation on the subject “Realism in Mirza Ibrahimov’s Story Creativity” at Baku State University and received Candidate of   Philology.  In 1995, she was awarded the title of associate professor at the Higher Attestation Commission of the Republic of Azerbaijan.