Fransanın Azərbaycandakı səfiri ADİU-da olub
Fransanın Azərbaycandakı səfiri cənab Paskal Mönye və Strasburq Universitetinin prezidenti Alen Beretz Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (ADİU) olub.
SABAH tələbələri ilə görüşən səfir Paskal Mönye iki ölkə arasında təhsil sahəsində əlaqələrin genişləndirilməsindən danışıb və bu əməkdaşlığın inkişafına hərtərəfli dəstək göstəriləcəyini bildirib.
Sonra Strasburq Universitetinin prezidenti Alen Beretz SABAH tələbələrinə “Fransada ali təhsil və tədqiqat: xarici tələbələr üçün imkanlar” mövzusunda mühazirə oxuyub. A.Beretz Fransada ali təhsil institusiyaları, yüksək keyfiyyətli tədqiqatlar, strategiyalar, tətbiq olunan son yeniliklər barədə məlumat verib.
Tədbirin sonunda cənab Paskal Mönye və Alen Beretz tələbələri maraqlandıran sulalları cavablandırıblar.

The Ambassador of France to Azerbaijan visited ASUE
The Ambassador of France to Azerbaijan Mr. Pascal Monye and the President of the Strasburg University Allen Berets visited ASUE.
Meeting with SABAH Students the Ambassador Pascal Monye spoke about the expansion of the cooperation between the two countries in the field of education and noted this cooperation to be supported anyway.
Then the President of the Strasburg University Allen Berets lectured to SABAH Students on “Higher Education and Research in France: Opportunities for Overseas Students”. A.Berets delivered information about the higher educational institutions, high quality researches, strategies and applied latest innovations in France.