“Gənc İnvestor 2015″in qalibləri mükafatlandırılıb
Noyabr 13-də Azərbaycan Respublikasının Qiymətli Kağızlar üzrə Dövlət Komitəsi (QKDK) və Bakı Fond Birjasının (BFB) birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri arasında keçirilən “Gənc İnvestor 2015” müsabiqəsinin qaliblərinin mükafatlandırılma mərasimi keçirilib.
İlk üç yerin qalibləri UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələridir. Məktəbin 4-cü kurs tələbəsi Əli Orusov 1-ci yerə,3-cü kurs tələbəsi Aida Həsənova 2-ci yerə, 4-cü kurs tələbəsi Sevinc Əliyeva isə 3-cü yerə layiq görülüb.
Tədbirdə QKDK-nın sədr müavini İlqar Muradov müsabiqə barədə iştirakçılara ətraflı məlumat verib. Tələbələrin peşəkar kadr kimi hazırlanması, qiymətli kağızlar bazarı sahəsində yüksək bilik və hazırlığının formalaşdırılması, həmçinin onların nəzəri biliklərini praktikada düzgün tətbiq etmək potensiallarının artırılması istiqamətində tədbirin zəruri əhəmiyyətə malik olduğunu vurğulayıb. İ.Muradov QKDK-nın UNEC-lə də davamlı əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulduğuna və bunun məntiqi nəticəsi kimi Anlaşma Memorandumunun imzalandığına diqqət çəkərək tələbələrə çoxsaylı maarifləndirici tədbirlərin həyata keçirildiyini bildirib.
UNEC-in tələbələrlə iş üzrə prorektoru Səadət Qəndilova tələbələrin maarifləndirilməsi, bilik və bacarıqlarının yüksəldilməsi istiqamətində davamlı tədbirlər həyata keçirdiklərinə görə təşkilatçılara təşəkkürünü bildirib. Tələbələr üçün yaradılmış bu şəraitin onların əsl mütəxəssis kimi yetişmələrində və gələcək əmək fəaliyyətlərində böyük rol oynayacağına əminliyini ifadə edib.
Tədbirin davamında finalçıların maliyyə çətinliyi ilə qarşılaşan şirkətin qiymətli kağızlar bazarı vasitəsilə maliyyələşməsi problemini həll etməklə bağlı təkliflərini əks etdirən təqdimatları dinlənilib.
Sonda müsabiqənin bütün iştirakçılarına sertifikatlar verilib və ilk üç yerin qaliblərinə pul mükafatı və dəyərli hədiyyələr təqdim olunub.

Награждены победители “Gənc İnvestor 2015″ (Молодой инвестор 2015)
13-го ноября состоялась церемония награждения победителей конкурса “Gənc İnvestor 2015″, проходящей среди студентов Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), который был организован Государственным комитетом по ценным бумагам  Азербайджана (ГКЦБ) совместно с Бакинской Фондовой биржей (БФБ).
Победители первых трех мест – студенты Международной школы экономики UNEC. Студент 4-го курса школы Али Орусов был удостоен  1-го, студент 3-го курса  Аида Гасанова – 2-го, студент4-го курса – 3-го места.
В мероприятии заместитель председателя ГКЦБ Ильгар Мурадов подробно информировал участников о конкурсе. От подчеркнул, что в направлении повышения потенциала по подготовке студентов в качестве профессиональных кадров, формированию высокого знания и подготовки в области рынка ценных бумаг, а также применению на практике теоретических знаний, мероприятие имеет важное значение. И.Мурадов отмечая, что между ГКЦБ и UNEC установлены продолжительные сотруднические связи, и как результат этого, подписан Меморандум о намерениях, он довел до сведения студентов осуществление многочисленных просветительских мероприятий.
Проректор по работе со студентами UNEC Саадат Гандилова поблагодарила организаторов мероприятия за реализацию продолжительных мероприятий в направлении просвещения, повышения знаний и навыков студентов. Она выразила уверенность в том, что эти созданные для студентов условия сыграют важную роль в профессиональном становлении,  и в будущей трудовой деятельности.
Затем, были заслушаны презентации финалистов, отражающие предложения по решению проблем финансирования с помощью рынка ценных бумаг компаний, сталкивающихся с финансовыми трудностями.
В завершение, всем участникам были вручены сертификаты, а первым трем победителям  — денежное вознаграждение и ценные подарки.