1997-ci ildə Bakı şəhəri M.Rahim adına 7 saylı orta məktəbi bitirmişdir. 2001-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitinin Uçot-iqtisad fakultəsinin “Mühasibat uçotu və audit” ixtisası üzrə bakalavr, 2005-ci ildə isə həmin universitetin magistratura pilləsini “Mühasibat uçotu və audit” ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2002-ci ildən 2016-cı ilə kimi “İqtisadi təhlil və audit” kafedrasında laborant vəzifəsində, 2016-cı ildən 2019-cu ilə kimi “Mühasibat uçotu və audit” kafedrasında baş laborant vəzifəsində işləyib. Həmin illər ərzində “Maliyyə təhlili” və “Audit” fənlərini saathesabı müəllim kimi tədris etmişdir. 2019-cu ildən 2022-ci ilə kimi “Mühasibat uçotu və audit” kafedrasında müəllim vəzifəsində işləyib. Hazırda “Maliyyə və audit” kafedrasında baş müəllim vəzifəsində çalışır.
2013-cü ildə 5303.01 “Mühasibat uçotu” ixtisası üzrə dissertanturaya qəbul olunmuş və iqtisadiyyat elmləri üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün “Auditdə iqtisadi təhlil prosedurları və onların təkmilləşdirilməsi istiqamətləri” mövzusunda dissertasiya işini yerinə yetirilmişdir. Azərbaycan Respublikası Ali Attestasiya Komissiyasının 14.12.2021-ci il tarixli qərarı ilə 5303.01 – Mühasibat uçotu ixtisasında iqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilmişdir. Dissertasiya işinin əsas elmi müddəaları və əldə edilmiş nəticələri AAK-nın siyahısına daxil olan elmi jurnallarda, UNEC-də keçirilmiş beynəlxalq elmi-praktiki konfransların materiallarında və digər jurnallarda dərc edilmiş 20 adda elmi məqalələrdə öz əksini tapmışdır.
TƏDRIS ETDIYI FƏNLƏR VƏ TƏDRIS DILLƏRI
“Maliyyə uçotu”, “Mühasibatda proqram təminatı”, “Audit”, “Maliyyə təhlili” fənlərini tədris edir (azərbaycan dilində).`

Родилась 10 июня 1980 года в Товузском районе.
В 1997 году окончила среднюю школу №7 имени М.Рагима. В 2001 году окончила с отличием бакалавр по специальности «Бухгалтерский учет и аудит» Учетно-экономического факультета Азербайджанского государственного экономического университета, в 2005 году ступень магистратуры по специальности «Бухгалтерский учет и аудит» указанного университета.
С 2002 года по 2016 год работала в качестве лаборанта на кафедре «Экономический анализ и аудит», с 2016 года по 2019 год на должности старшего лаборанта кафедры «Бухгалтерский учет и аудит». В эти годы вела занятия почасовой оплате по дисциплинам «Финансовый анализ» и «Аудит». С 2019 года по 2022 год работала на должности преподавателя кафедры «Бухгалтерский учет и аудит». В настоящее время работает на должности преподавателя кафедры «Финансы и аудит».
В 2013 году была принята в диссертантуру по специальности 5303.01 «Бухгалтерский учет» и для получения ученой степени доктора философии по экономике выполнила диссертационную работу на тему «Процедуры экономического анализа в аудите и направления их совершенствования». По решению Высшей Аттестационной Комиссии Азербайджанской Республики от 14.12.2021 года была присвоена ученая степень доктора философии по экономике по специальности 5303.01 – Бухгалтерский учет. Основные научные положения и полученные результаты диссертационной работы были опубликованы в научных журналах, входящих в список ВАК, в материалах международных научно-практических конференций, проведенных в UNEC и в других журналах, которые нашли отражение в 20 научных статьях.