1997-ci ildə Bakı şəhəri M.Rahim adına 7 saylı orta məktəbi bitirmişdir. 2001-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitinin Uçot-iqtisad fakultəsinin “Mühasibat uçotu və audit” ixtisası üzrə bakalavr, 2005-ci ildə isə həmin universitetin magistratura pilləsini “Mühasibat uçotu və audit” ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2002-ci ildən 2016-cı ilə kimi “İqtisadi təhlil və audit” kafedrasında laborant vəzifəsində, 2016-cı ildən 2019-cu ilə kimi “Mühasibat uçotu və audit” kafedrasında baş laborant vəzifəsində işləyib. Həmin illər ərzində “Maliyyə təhlili” və “Audit” fənlərini saathesabı müəllim kimi tədris etmişdir. 2019-cu ildən 2022-ci ilə kimi “Mühasibat uçotu və audit” kafedrasında müəllim vəzifəsində işləyib. Hazırda “Maliyyə və audit” kafedrasında baş müəllim vəzifəsində çalışır.
2013-cü ildə 5303.01 “Mühasibat uçotu” ixtisası üzrə dissertanturaya qəbul olunmuş və iqtisadiyyat elmləri üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün “Auditdə iqtisadi təhlil prosedurları və onların təkmilləşdirilməsi istiqamətləri” mövzusunda dissertasiya işini yerinə yetirilmişdir. Azərbaycan Respublikası Ali Attestasiya Komissiyasının 14.12.2021-ci il tarixli qərarı ilə 5303.01 – Mühasibat uçotu ixtisasında iqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilmişdir. Dissertasiya işinin əsas elmi müddəaları və əldə edilmiş nəticələri AAK-nın siyahısına daxil olan elmi jurnallarda, UNEC-də keçirilmiş beynəlxalq elmi-praktiki konfransların materiallarında və digər jurnallarda dərc edilmiş 20 adda elmi məqalələrdə öz əksini tapmışdır.
TƏDRIS ETDIYI FƏNLƏR VƏ TƏDRIS DILLƏRI
“Maliyyə uçotu”, “Mühasibatda proqram təminatı”, “Audit”, “Maliyyə təhlili” fənlərini tədris edir (azərbaycan dilində).`

She was born on June 10, 1980 in Tovuz region.
In 1997, she finished Baku secondary school No. 7 named after M. Rahim. In 2001, she graduated from the Faculty of Accounting and Economics of Azerbaijan State University of Economics with a bachelor’s degree in “Accounting and Audit”, and in 2005 she graduated from the master’s level of the same university with an honours diploma in “Accounting and Audit”.
From 2002 to 2016, she worked as a laboratory assistant at the “Economic analysis and audit” department, and from 2016 to 2019 as a senior laboratory assistant at the “Accounting and audit” department. During those years, she taught “Financial Analysis” and “Audit” subjects as a part-time teacher. From 2019 to 2022, she worked as a teacher in the “Accounting and Auditing” department. She currently works as a teacher in the “Finance and Audit” department.
In 2013, 5303.01 she entered to the PhD program in the speciality “Accounting” and completed the dissertation on “Procedures of economic analysis in auditing and directions for their improvement” in order to receive the scientific degree of Doctor of Philosophy in Economics. According to the decision of the Higher Attestation Commission of the Republic of Azerbaijan dated 14.12.2021, she was awarded PhD in Economic sciences in the speciality of accounting 5303.01. The main scientific provisions of the dissertation work and the obtained results are reflected in 20 scientific articles published in the scientific journals included in the list of HAC, in the materials of the international scientific-practical conferences held at UNEC and in other journals.