Reshad hazirliq shobesi_i.f.d., b/m. Salahov Rəşad Məhəmmədəli oğlu
2002-2006-cı illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin bakalavr pilləsini, 2006-2008-ci illərdə magistratura pilləsini bitirmişdir.
2011-2014-cü  illərdə    Azərbaycan  Dövlət   Universitetinin  əyani doktoranturasını bitirmişdir. İqtisad üzrə fəlsəfə doktorudur.
2007-2014-cü  illərdə  Azərbaycan  Dövlət  İqtisad  Universitetinin “İqtisadiyyatın tənzimlənməsi” kafedrasının saat-hesabı müəllimi işləmişdir. Daha sonra həmin kafedranın müəllimi olub. İqtisad üzrə fəlsəfə doktorudur.
20.04.2022-ci il tarixdən həmin kafedranın 0,5 ştat baş müəllimi vəzifəsinə keçirilib.
2007-2014-cü  illərdə  Azərbaycan  Dövlət  İqtisad  Universitetinin Hazırlıq  Fakültəsində  Magistraturaya hazırlığın təşkilində yaxından iştirak  etmiş, bu  sahədə  TQDK-nın  keçirdiyi  magistraturaya qəbul imtahanının  I mərhələsində məntiq, II mərhələsində MBA proqramı üzrə  GMAT  və  riyaziyyat  fənnlərini tədris etmişdir. Eyni zamanda test suallarının  hazırlanmasında  və  TQDK-nın  seminarlarında fəal iştirak etmişdir.

Reshad hazirliq shobesi_
В 2002-2006 годах окончил  ступень бакалавра   Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2006-2008 годах  окончил магистратуру Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2011-2014 годах  окончил очную докторантуру Азербайджанского государственного университета.
В 2007-2014 годах работал преподавателем почасовой оплате на кафедре Регулирования экономики  Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2007-2014 годах принимал близкое участие в организации подготовки в магистратуру на Подготовительном факультете Азербайджанского государственного экономического университета, преподавал логику на I этапе вступительных экзаменов, проводимых ГКПС, на II этапе – математику и GMAT   по программе МБА. В то же время принимал активное участие в подготовке тестовых вопросов и в семинарах ГКПС.