“Heydər Əliyev: Yeni Azərbaycan Partiyası dünənin, bu günün və gələcəyin partiyasıdır”
YAP Səbail rayon təşkilatının İstiqlaliyyət 6 ünvanında yerləşən ərazi partiya təşkilatı və UNEC-in Heydər Əliyev İqtisadi İrsinin Öyrənilməsi Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevə həsr olunan tədbir keçirilib.
Tədbirin açılışında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin və Azərbaycanın müstəqilliyi və suverenliyi uğrunda canından keçən şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
“İstiqlaliyyət 6” ünvanı üzrə ərazi partiya təşkilatının sədri, inzibati və təşkilati məsələlər üzrə prorektor dosent Şaiq Əsgərov açılışda çıxış edərək, Ulu Öndər Heydər Əliyevin Azərbaycan xalqının və dövlətinin həyatındakı tarixi xilaskarlıq missiyasından söz açıb. Bildirib ki, Heydər Əliyevin Azərbaycana rəhbərlik etdiyi dövrlərdə həyata keçirdiyi strategiya bütün sahələrdə əldə edilən uğurların əsasını təşkil edir. Görkəmli dövlət xadimi xalqımızın və dövlətimizin qarşısında duran çətinlikləri aradan qaldırmaqla Azərbaycan dövlətini qısa zamanda hüquqi, dünyəvi, demokratik dövlətə çevirdiyini vurğulayıb.  Ümumxalq partiyasına çevrilən Yeni Azərbaycan Partiyasının ölkəmizin siyasi, iqtisadi, ictimai və demokratik inkişafı istiqamətində öz üzərinə düşən vəzifələri layiqincə yerinə yetirdiyini, Heydər Əliyev ideyaları əsasında tarixi təşəbbüslərə və nailiyyətlərə imza atdığını çıxışında qeyd edib.
Sonra “Dizayn” kafedrasının baş müəllimi Gülçöhrə Salehzadə “Yeni Azərbaycan Partiyası dünənin, bu günün və gələcəyin partiyasıdır”, həmin kafedranın müəllimi Nərminə Namazova isə “Heydər Əliyevin Azərbaycan mədəniyyətində müstəsna xidmətləri” adlı mövzularda çıxışlar ediblər.

“Heydar Aliyev: The New Azerbaijan Party is the Party of the Past, Present, and Future”
A commemorative event dedicated to National Leader Heydar Aliyev was jointly organized by the territorial party organization located at “Istiglaliyyat 6” under the NAP Sabail District Organization and the Center for the Study of Heydar Aliyev’s Economic Legacy at UNEC.
The event commenced with a minute of silence to honor the cherished memory of National Leader Heydar Aliyev and the martyrs who sacrificed their lives for Azerbaijan’s independence and sovereignty.
In his opening address, Chairman of the territorial party organization at “Istiglaliyyat 6” and Vice-Rector for Administrative and Organizational Affairs, Associate Professor Shaig Asgarov, highlighted the historical salvation mission of National Leader Heydar Aliyev for the Azerbaijani people and state. He emphasized that the strategies implemented under Heydar Aliyev’s leadership laid the foundation for the successes achieved in all spheres. Mr. Asgarov noted that the prominent statesman overcame significant challenges facing the nation and rapidly transformed Azerbaijan into a secular, democratic state governed by the rule of law. He further underlined the pivotal role of the New Azerbaijan Party, which has evolved into a nationwide political force. The Party has dutifully fulfilled its responsibilities in advancing Azerbaijan’s political, economic, social, and democratic development, leaving a legacy of historic initiatives and achievements inspired by Heydar Aliyev’s ideas.
Following the opening remarks, senior lecturer at the “Design” Department, Gulchohra Salehzada, delivered a presentation titled “The New Azerbaijan Party: The Party of the Past, Present, and Future.” Additionally, lecturer Narmina Namazova presented on “Heydar Aliyev’s Exceptional Contributions to Azerbaijani Culture.”