Gülnarə Fazil qızı HüseynovaDoğum tarixi: 29.10.1985-ci ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur.
Təhsil: 2002-2006-cı illərdə Bakı Dövlət Universitetinin Azərbaycan dili və ədəbiyyatı ixtisası üzrə Bakalavr, 2006-2008-ci illərdə Gəncə Dövlət Universitetinin Azərbaycan ədəbiyyatı ixtisası üzrə Magistr, 2008-2011-ci illərdə Gəncə Dövlət Universitetində Doktorantura təhsili almışdır.
İş tərcrübəsi: 2010-2013-cü illərdə Azərbaycan Televiziyasında Müəllif, Redaktor kimi çalışmışdır.
2013-2016-cı illərdə APA Holding, APA TV-də Aparıcı, Redaktor, Layihə müəllifi kimi çalışmışdır.
2016-cı ildən etibarən Elm və Təhsil Nazirliyində PR Mütəxəssis, İctimaiyyətlə əlaqələr sektorunun əməkdaşı, Nazirliyin “Azərbaycan müəllimi” qəzetinin Multimedia şöbəsinin müdiri, Təhsil Tv – aparıcı, redaktor kimi çalışır.
2020-2021-ci illərdə Yüksəliş İB-də Mətbuat Katibi kimi çalışmışdır.
2023-cü ildə saathesabı qaydada Bakı Slavyan Universitetində Jurnalistika kafedrasının müəllimi kimi Yeni media, müasir media alətləri, rəqəmsal media fənlərini tədris etmişdir.
Effektiv ünsiyyət, kommunikasiya, işgüzar yazışmaların aparılması üzrə, Səlis nitq, nitq mədəniyyəti və danışıq üzrə təlimçidir.

Гюльнара Фазиль гызы Гусейнова
Образование: в 2002-2006 годах бакалавр по специальности азербайджанского языка и литературы Бакинского государственного университета, в 2006-2008 годах степень магистра по специальности азербайджанской литературы Гянджинского государственного университета, в 2008-2011 годах училась в докторантуре Гянджинского государственного университета.
Опыт работы: в 2010-2013 годах работала автором, редактором на Азербайджанском телевидении.
В 2013-2016 годах работала ведущим, редактором, автором проектов в APA Holding, APA TV.
С 2016 года работает в Министерстве науки и образования специалистом по связям с общественностью, сотрудником сектора по связям с общественностью, начальником отдела мультимедиа газеты министерства «Азербайджан муалими», телеведущим, редактором телеканала Təhsil TV.
В 2020-2021 работала пресс-секретарем в ОО «Юкселиш».
В 2023 году в качестве преподавателя факультета журналистики Бакинского славянского университета преподавала дисциплины новые медиа, современные медиа-инструменты, цифровые медиа.
Тренер по эффективному общению, коммуникации, деловой переписке, беглой речи, культуре речи и разговора.