tenzim_cemilova_fotoi.e.n., dos. Cəmilova Gülnarə Fərxar qızı
Azərbaycan Elmi-Tədqiqat Kənd Təsərrüfatının İqtisadiyyatı İnstitutunda aspiranturanı bitirmişdir və Tiflis Elmlər Akademiyasının «İqtisadiyyat və hüquq» institutunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir.
1983-cü ildən Azərbaycan Elmi-Tədqiqat Kənd Təsərrüfatının İqtisadiyyatı İnstitutunda şöbə müdiri işləmişdir.
1985-ci ildən həmin institutun elmi katibi vəzifəsində çalışmışdır.
1998-ci ildən Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının «Humanitar və ictimai elmlər» şöbəsində rəis müavini vəzifəsində çalışmışdır.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası 4 dekabr 2012-ci il tarixli qərarı ilə dosent elmi adı vermişdir.
2002-ci ildən 2017-ci ilə kimi İqtisad Universitetinin «İqtisadiyyatın tənzimlənməsi» kafedrasında dosent vəzifəsində çalışıb. 2017-ci ildən UNEC-in “İqtisadiyyat” (rus dilində) kafedrasının dosentidir.

tenzim_cemilova_foto
В Азербайджанском научно-исследовательском институте  экономики сельского хозяйства окончила аспирантуру и защитила кандидатскую диссертацию в институте «Экономика и право» Тбилисской академии наук.
В 1983 году работала заведующей отделом в Азербайджанском научно-исследовательском институте  экономики сельского хозяйства.
С 1985 года работала на должности ученого секретаря указанного института.
С 1998 года работала на должности заместителя начальника отдела «Гуманитарные и общественные науки» Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики.
По решению Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики 4 декабря  2012 года было присуждено звание доцента.
С 2012 года работает на должности доцента кафедры «Регулирование экономики» Экономического университета.