tenzim_cemilova_fotoi.e.n., dos. Cəmilova Gülnarə Fərxar qızı
Azərbaycan Elmi-Tədqiqat Kənd Təsərrüfatının İqtisadiyyatı İnstitutunda aspiranturanı bitirmişdir və Tiflis Elmlər Akademiyasının «İqtisadiyyat və hüquq» institutunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir.
1983-cü ildən Azərbaycan Elmi-Tədqiqat Kənd Təsərrüfatının İqtisadiyyatı İnstitutunda şöbə müdiri işləmişdir.
1985-ci ildən həmin institutun elmi katibi vəzifəsində çalışmışdır.
1998-ci ildən Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının «Humanitar və ictimai elmlər» şöbəsində rəis müavini vəzifəsində çalışmışdır.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası 4 dekabr 2012-ci il tarixli qərarı ilə dosent elmi adı vermişdir.
2002-ci ildən 2017-ci ilə kimi İqtisad Universitetinin «İqtisadiyyatın tənzimlənməsi» kafedrasında dosent vəzifəsində çalışıb. 2017-ci ildən UNEC-in “İqtisadiyyat” (rus dilində) kafedrasının dosentidir.

tenzim_cemilova_foto
She  graduated from the  post-graduate course of Azerbaijan Scientific Research Institute of Agricultural Economics and defended her candidate  dissertation at the Institute of “Economics and Law”  of Tbilisi Academy of Sciences.
In  1983 she worked as the head of the department of the Azerbaijan Scientific Research Institute of Agricultural Economics.
In 1985 she worked as the scientific secretary of that Institute.
In 1998 – deputy head of the department of Humanitarian and Social Sciences at the Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan.
She was given   the title of associate professor   by the  decision of December 4, 2012 of Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan.
From 2002 to 2017 she worked as an associate professor at the department of “Economics Regulation” of   Azerbaijan State University of Economics. Since 2017 she has   been  the assistant professor of the chair of “Economics” (Russian) of UNEC.