i.e.n., dos. Əbdürəhmanov Sədi Məhəmməd oğlu1940-cı ildə Qərbi Azərbaycanda anadan olmuşdur.
1958-1963-cü illərdə Azərbaycan Dövlət Universitetində təhsil almış, fərqlənmə diplomu ilə bitirib Universitetdə əmək fəaliyyətinə başlamışdır.
1965-1969-cu illərdə SSRİ Elmlər Akademiyasının Mərkəzi İqtisad Riyaziyyat İnstitunda məqsədli aspiranturada təhsil almış və SSRİ Elmlər Akademiyasında Gənclər arasında iş üzrə xüsusi komissiyanın sədri olmuşdur.
1969-cu ildə Moskva şəhərində namizədlik disertasiyasını müdafiə etmişdir.
1976-1978-ci illərdə “İqtisadi kibernetika” kafedrasının müdiri;
1978-1985-ci illərdə Ümumiqtisad fakültəsinin dekanı seçilmişdir.
1985-1995-ci illərdə Azərbaycan Elmlər Akdemiyasının Kibernetika İnstitunda “Riyazi metodların iqtisadiyyata tədbiqi” ixtisası üzrə müdafiə şurasının üzvü olmaqla respublikada optimal idarəetmə üzrə mütəxəssilərin hazırlanmasında və yeni ixtisas olan “İqtisadi kibernetika” üzrə məktəbin yaradılmasında fəal iştirak etmişdir. 1976-2005-ci illərdə Azərbaycan Dövlət Universitetində Elmi şuranın üzvü olmuşdur.
1992-2005-ci illərdə “İnformatika və İdarəetmə” və “Menecment” fakültəsinin dekanı vəzifəsinə seçilmişdir.
60 dan çox elmi əsəri çap olunmuşdur. 4 tədris vəsaitinin və 2 monoqrafiyanın müəllifidir, 10 elmi əsəri xarici ölkələrdə çap olunmuş və bir sıra Beynəlxalq konfranslarda çıxış etmişdir.

К.э.н., Абдурахманов Сади Магомед оглы
В 1958-1963 годы получил образование в Азербайджанском государственном университете, окончил его с дипломом отличия и там же приступил к трудовой деятельности.
В 1965-1969 годы получил образование в целевой аспирантуре в Центральном Экономико-математическом институте Академии наук СССР и работал председателем специальной комиссии по работе среди молодежи.
В 1969 году в Москве защитили диссертационную работу.
В 1976-1978 годы заведующий кафедры «Экономическая кибернетика».
В 1978-1985 годы избран деканом факультета Общей экономики.
В 1985-1995 годы, являясь членом совета по защите по специальности «Применение математических методов в экономике» в Институте кибернетики Академии наук Азербайджана, активно участвовал в подготовке специалистов по оптимальному управлению в республике и в создании школы по новой специальности — «Экономической кибернетики».
В 1976-2005 годы являлся членом Ученого совета в Азербайджанском государственном университете.
— В 1992-2005 годы был избран на должность декана факультета «Информатика и управление» и «Менеджмент».
Опубликовал более 60 научных работ. Является автором 4 учебных пособий и 2 монографий. 10 научных работ были опубликованы за рубежом. Выступал на многих Международных конференциях.
В настоящее время является почетным профессором кафедры «Эконометрика» Азербайджанского государственного экономического университета.